Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

390 Litre Akvaryum.

Çitlembik0216

As 5 Üye
Merhaba arkadaşlar 2 adet kaplumbağamı 3.5 senedir 200 Litre akvaryumda besliyorum ancak artık yetersiz ve 390 litre kendinden kuru alanlı bir akvaryum sipariş ettim sizce yeterli olur mu ? Kaplumbağalarımdan birisi 17 diğeri 15 cm. 

Ayrıca kuru alan akvaryumun %30'unun üstünü kapayacak şekilde dizayn ediliyor, kumu koyduğumda ve kaçış boşluğunu hesapladığımda 350 Litre su doldurabileceğim gibi duruyor.

Fazlasıyla yeter. Cam kalınlığı ve ölçüsü nedir?

12-14 mm olsaydı daha iyi olurdu ama bu da güvenli sınırında iki hayvan için 1200 lt/h debi uygun olsada 1400-1500 aralığı bir debiye sahip filtre süper olur. Tepeden 10 cm boşluk bıraksan yeterli. Rampa uzunluğu ve açısını iyi ayarla. Tam 45 derece yada 40 derece yukarı eğim verdirirsen ve su içine 10 cm'den fazla girerse hayvanlar rahat çıkar.

Kuru alan bölümünde benim kuru alanımın resmi var son resimde rampaya yelpaze kanatta yaptırdım ona göre yaptırabilirsin.

Cvp: 390 Litre Akvaryum.

Şimdi baktım konuya o kuru alanı örnek alarak eğim vereceğim. Şuanlık 1000lt/h debi oluşturan bir filtrem var ama dediğiniz gibi saatte 1500 lt çevirebilen bir filtre ayarlayacağım yakın zamanda, akvaryum elime geçmediği için tam anlamıyla karar veremiyorum bir gelsin ayarlayacağım. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Geri