Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

suc_ve_ceza

Bronz 4 Üye
[align=center]4 Ekim, Hayvanları Koruma Günü'ymüş. Açıkçası daha önceden bilmiyordum bugünü, yeni öğrendim diyebilirim -en azından tarihini-.
Bizler bu forumda genelde minik dostlarımız kaplumbağalar için toplanıyoruz, çoğumuz kaplumbağa besliyoruz fakat diğer dostlarımızın da hem haklarını savunuyor, hem de haklarında bilgiler paylaşabiliyoruz.
Bugün tüm bu dostlarımızın günüymüş. Onlara özel bir şey yapamayız ya da karşılarına geçip kutlayamayız belki ama burdan sosyal mesajımızı yayınlayabiliriz diye düşündüm :)

mailto:/wp-content/uploads/2011/09/hayvanlari-koruma.jpg

mailto:/images/a/d/a/adali/hyvn8.jpg
(Lütfen rahatsız etme. Dinleniyorum ! Teşekkürler.)

Tabiri caizse el üstünde tutulmaları, bebek gibi bakılmaları dileklerimle..​
[/align]

Hayvanlar hic buyumeyen cocuklardir...
Zamanla daha iyiye gidilse bile hakettikleri muameleyi gormuyorlar insanlardan:(
Ve hayvan beslemeyen onlarin katiksiz sevgisini anlayamiyor malesef...
İnsallah tum dunyada hayvanlara yapilan eziyetler biter:(
Kucuk sadik dostlarimizin gunu kutlu olsun .

Bugun isyerinde gecen bir konusmaya istinaden ogrendim bende. İyi dusunmussun Merve. Mesela ben bu aksam kaplumbagalar icin zamanida Cem abiden duyupta cok guldugum pasta tarifini uygulayacagim.

Salataligin susuz yerinden yiyebilecekleri buyuklukte kesip, etrafinda delikler acip, raffy p raffy i ve reptominle destekleyecegim. ;)

Ben de ne yapilabilir diye dusunmustum ama kaplumbagalar icin bisey gelmemisti aklima bu cok iyi olur hatta fotografini da paylasabilirsin :)

Cvp: 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

arkadaşlar bu hafta marketlerde yemler kumlar konserve gıdaları yarı fiyatına. migrostan dün sokak kedileri ve köpekleri için 20 kg kadar yem aldım. maalesef kedi köpek üstüne. bizimkiler ikinci sınıf vatandaş.:smile: eğer bu hayvanlardan birini besliyorsanız fırsatı kaçırmayın.

Cem bey haber verdiginiz icin cok tesekkurler ben de muhakkak alirim yem bolca...
Ayrica kendi hayvanlarimiz tamam ama sokak hayvanlarini da dusunmeliyiz onlari dusunen kimse yok cunku :(
Bu duyarliliginiz icin tesekkur ederim size...
Tum hayvansever arkadaslarima da haber verecegim bunu...

Kum da indirimde cik iyi olmys bu promosyon:)
Sonucta cok fazla kullanilan bi malzeme kendisi :)

Cvp: 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

bunlar yapmamız gereken şeyler. o kadar lüzumsuz şeylere para harcanıyor ki birazını da faydalı işlerde harcamak iyi olur. normal zamanda da takip edip ucuz buldukça yem alıyorum. arabamda bir torba hazır durur yolda gördükçe veririm. kampanya için yarın son gün olabilir. sanırım ilk hafta için geçerli.

Geri