Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

4kaplus bi arada yasarmı

Cvp: 4kaplus bi arada yasarmı

Yeterince büyük bir yaşam alanı oluşturursanız yaşatabilirsiniz.Ama bakımları çok zor olacaktır.

yaşam alanı varsa yaşar ben 5 taneye bakıyorum :)

İleride en az 200 litrelik bir paludaryum kurmanız gerekcek, bir o kadar yem ve temizlik masrafı çıkacaktır. Yavru iken bakmakta hiç bir sıkıntı yok fakat ilerleyen dönemlerde yaşam alanları için kavga etmeye başlayacaklar ve bir birlerine üstünlük kurmayı deneyeceklerdir. Bu sırada yaralanmalar ve ölümler oluşabilir. Genelde tek veya 2 kaplumbağa bakımı önerilmektedir.

haklısınız ancak kımseye veremıyorumkı cunku ben akvaryum alacagım ama o kadar buyuk alamam ogrencıyız sonucta verememın nedeni akrabalarım çok kapluş besliyorlar ve seviyolar ancak bilincsizler ne kadar anlatsamda yok biz besledik besleriz fanusta diyolar ..bende kapluslarıma kıyıp veremiyorum. Napcam bilmiyorum gercekten

emre kac lıtrelık bı akvaryum kullanıyorsun?

Forumlardan kaplumbağa arayanlardan birine hediye edebilirsiniz.

şuanda küçük oldukları içinde 60cm akvaryumdalar ama elimde onlara göre akvaryum var yani sıkıntım yok benim

olur tabiki neden olmasın madem aldınız bakıcazsınız :) zor olucak ama olsun azim gösterin biraz hemen birine veririm diyip geciştirmeyin

200 lt akvaryum 15 cm olana kadar iş görür. Her biri 20 cm i geçip yetişkin olduklarında ise en az 150 cm lik bir akvaryum gerekir.

6 Yaşında ki kaplumbağam 100 litre su bulunan akvaryumda yalnız yaşıyor.İmkanım olsa daha da büyük bir alan yapardım :)
Unutmayın kaplumbağalar için yüzme alanlarının geniş olması lazım.

Arzu Hanım en güzelini yapıyor valla:)

Bu arada hatırlatmak isterim ki genelde akvaryumda büyüyen kaplumbağalar 20-25cmyi geçmiyor. Hatta 20 cmye ancak ulaşıyorlar. Genelde doğadakiler 30cmye ulaşıyor. Zaten 35cm şu an ölçülmüş en büyük kırmızı yanaklı.

Yine de 100cmlik bir akvaryumda en fazla iki kaplumbağa hayatlarının sonuna kadar rahat yaşayacaklardır.

bi ozamana kadar getirsinde kaplumbağayı ozaman düşür onu :D şuanda kaç cm kaplumbağlar

Konuşmalarınızın bazıları çok duyarsızca geldi bana Emre bey ..
Bir canı alıyosanız her türlü sorumluluğu kabullenmeniz gerekiyo. İlerde yaşanıcakları düşünmemek gibi bişey olamaz.

Geri