Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

500 Litrelik Akvaryum İçin Ekipmanlarımın Siparişini Verdim

Miniciklerim

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaşlar 500 Litrelik akvaryumumun siparişini bu gün verdim hazırlanmaya başlandı sehpayı kendim yaptırıyorum.
Bu 500 Litre için ekipmanların siparişini Juen Pet Shoptan vermiş bulunmaktayım sizlerede aldığım şeylerin linkini göstermek istiyorum uygun şeylermi diye

DIŞ FİLTRE: mailto:/urun_detay.aspx?kat=240&urn=15084

İç Filtre: 2 Adet: mailto:/urun_detay.aspx?kat=239&urn=3528

ISITICI: mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=4575

DEKOR: mailto:/urun_detay.aspx?kat=281&urn=11510

DEKOR 2 : mailto:/urun_detay.aspx?kat=281&urn=11516

KÖK: mailto:/urun_detay.aspx?kat=281&urn=12795

DEKOR 3 : mailto:/urun_detay.aspx?kat=281&urn=4137

MANGO KÖKÜ: 3 Adet aldım : mailto:/urun_detay.aspx?kat=287&urn=4204

YEMLER:

mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=14881

mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=2221

mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=14493

mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=1247

Kumu aldım 100 Kilosunu 50 TL'ye :smile:

Kuru alan olarak biraz araştırdım ve turtle bank isimli bir kaplumbağa adası buldum kullanışlı görünüyor..

2 Adet aldım orta boyundan 1 adette küçük boy.

mailto:/Hagen-Exo-Terra-Turtle-Bank-Kaplumbaga-Adasi-Orta-Boy-,PR-4859.html

Bu tipte bir alışveriş yaptım sizce herşey uygun mu :)

Cvp: 500 Litrelik Akvaryum İçin Ekipmanlarımın Siparişini Verdim

Bende butun alisverisimi juen den yapiyorum. Pisman olmassiniz. Aldiginiz urunlerde bence cok guzel. Gule gule kullansin kaplumbaganiz.sanirim orada bi tek isitici ampul ve uvb lamba yok. Ben exo terra sun glo ve night glo kullaniyorum. Juen de mevcut.

Aldım uv lamba ve ısıtıcı ama eklemeyi unuttum ekliyorum şimdi. :)

ISITICI LAMBA: 2 adet aldım

mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=13207

UVB Lamba: 2 adet aldım 2 kuru alanın üstünede koymak için.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=13325

Lambaları takmak için yer lambası 2 tane aldım 2 tanede kıskaçlı lambadan aldım :)

http://www.ikea.com.tr/urundetay/00110640/lersta_yer_ve_okuma_lambasi.aspx

merhaba ben yeni akvaryum ve ekipmanlari alicam ama markalar modeller woltlar ne lazim hicbir bilgim yok .neler lazim beni bilgilendirirmisiniz?

Çok güzel bir akvaryum olacak inşallah. Sizi tebrik ediyorum. Genel olarak aldığınız ekipmanlar çok güzel. Dış filtre biraz daha farklıda olabilirdi. Ama uzun süre işinizi görür. Filtre iç malzemeleri için ilaveten eheim bio mech ve zeolit almanızı öneririm.
Birde imkanınız varsa plastik bitkiler yerine gene juen pet te olan ipek yapraklı litolity marka bitkileri öneririm. Ne kadar az plastik o kadar doğal su düzeni demektir. Gene yapay kök dekor yerine güzel bir yada iki doğal taş koyabilirsiniz.
Heyvanlar yavru ise ilk etapta fazlaca bitkisel yem almışsınız. Ama zaten ileride kullanacaksınız. Bunlara ilave ek yem olarak gammarus almanızı tavsiye ederim. JBL pro baby yada sera raffy I işinizi görür. İmkanınız varsa sera carnivor ve sera mineral yemleride almanız iyi olacaktır.
Birde kaplumbağa vitamini olarak sera reptilin önerebilirim.

Genel olarak gerçekten çok güzel ve merakla akvaryumun tamamlanmasını bekleyeceğim. Ölçüleriniz ne?

Teşekkür ediyorum
İç malzeme olarak Eheim'in Zeolit , Zeolit , Elyaf , Aktif karbon , aldım akvaryum ölçülerim

Uzunluk : 130 Cm
Genişlik : 55
Yükseklik:70 cm

Yapay bitkileri tutunsunlar diye alıyorum pet shop'umda uzun sarmaşıklar görmüştüm ipekten yapılma denilmişti ondanda almayı düşünüyorum akvaryumda 1 Tane 12 Cm boyunda çizgili ve 12,5 cm boyunda res bulunuyor filtrelemeyi destek amaçlı 2 adet eheim 2010 iç filtre aldım ileri zamanda yetmezse eğer çift filtre kullanacağım akvaryum alışverişim devam ediyor dışarda beğendiğim şeyler oldukca alıyorum tabi çok fazla bir masraf oldu yaklaşık 1,500 milyarı geçti akvaryumla birlikte 2 milyar filan tutmuş olacak sanırsam. ama sonuç olarak minikler mutlu olacak. :)

İncelediğim kadarıyla elyaf ve karbon filtrenin içinden çıkıyormuş. Elyaf zaten yedek olur. Gerçi fazla malzeme almanın zararı yok. Ben alırken çok daha fazla almıştım. Muhtemelen 3-4 senelik filtre malzemem mevcut :)

İpek bitkilerinde dalları sıkı ve sert olduğu için tutunabilirler. Aklınızda bulunsun, plastikler azda olsa salınım yapabiliyor.

Akvaryum cam kalınlığını kaç yaptırdınız. yükseklik sebebiyle minimum değer 12 mm olmalı. Yapan firmaya bunu sormayı unutmayın.

Masraf bence bu ölçüler için normal olmuş.

14 mm yaptırdım
Elyaftan bol bol koyacağım daha iyi temizlik yapsın diye :)

Cam kalınlığı çok iyi olmuş. İleride yukarı kuru alan yaparsınız dayanım sorunu olmaz.

Geri