Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

60*30*20 akvaryumum

osmanhamdi

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar. bir yıldır su kaplumbağası besliyorum ancak bugün öğrendim forumu çok beğendim hepiniz sevgi dolu insanlarsınız :).

şimdi bu akvaryum bir yılda dönüşe dönüşe bu hale geldi. ışıtıcı bozuldu bir metreliğe geçiceğim için şimdilik almıyorum. eleştiri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

mailto:/20fqdm1.jpg

mailto:/2hwjl00.jpg

Cvp: 60*30*20 akvaryumum

foruma hoşgeldin bulut. bilgin ne derece bilmiyorum ama bayağı şeyler yapmışsın tebrik ederim. yapacakların konusunda biraz bilgi vereyim. öncelikle o taşlar yerine yüzeyde duracak bir kuru alan lazım. taşların düşmesi sebebiyle hayvan altında kalıp boğulabilir. arasında kir barındırma ve dolayısıyla bakteri üremesi söz konusudur. bu aynı şekilde taban malzemen içinde geçerli. bu zararlı bakteriler kaplumbağada göz ve kulak enfeksiyonuna sebep olur. bunun yanında kaplumbağanın sağlıklı büyümesi için yeterli yüzecek alan olmalı. taşlar bunu kısıtlıyor. kuru alan için kuru alan bölümünde ve akvaryum ve paludaryum atölyesinde el çalışması kuru alanlar ile hazır satılanlar var. bunları incelemelisin.

tabana silis kum ser. silis kum hayvanın bacaklarındaki derileri atmasına yardımcı olur. sert yem yediğinde kum yiyerek midesinde parçalar ve bağırsaklarındaki olası parazitlerden kurtulmasına yardımcı olur.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=13104&ad=vitasand-dogal-silis-akvaryum-kumu-800-gr-0-7-mm
kuru alan ısısı 31-33 derece aralığında; su ısısı kışın 26 derece yazın 28 derece olmalı. ısıtıcılar su hacmi ve güç oranlarına göre farklılık gösterir. en iyi netice için iç derece gerekir. buna göre ısıtıcıyı ayarlarsın derece ısıtıcıdan en uzak köşede olsun.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=1141&ad=sera-vantuzlu-cam-derece-0-50-c
yeni akvaryumu en kısa zamanda almayacaksan bir ısıtıcı alman şart. sana tavsiyem bunu alman ilerde alacağın akvaryumda da bunu kullanırsın. kaliteli üründür. cam dışında plastik kaplama olup tam batabilme özelliği vardır.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11899&ad=jbl-pro-temp-akvaryum-isiticisi-200-watt

son olarak kaplumbağalar hiçbir canlı ile bir arada yaşamaz. balıkları yer. bunun yanında yem farklılıkları vardır. ayrıca bilgi için bu konuyu da okumanı tavsiye ederim detaylı anlatılmıştır.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

Baliklar bir sure sonra yem olur cem abinin de dedigi gibi diger konularda benim ekliyecegim tek sey tastan kuru alan olmaz degil olur ama taslar asla dusmeyecek sekilde secilmeli ve taslarin genis yuzeyleri uzerine sonraki tas gelmeli ayrica taslar buyukten baslayip kuculmeli birde bir hayvana 120 litre akvaryum kurup tastan kuru alan yaparsaniz hayvana bu yetmez
mailto:/forum/Konu-yeni-akvaryumumla-birlikte-yeni-sorularim.html
46 sayfadaki akvaryum 270 litre tek hayvan yasiyor bu sekilde bir tasli kuru alannla gorsellikte cok iyi oluyor bence

yorumlarınız için teşekkürler. taşlar çok sağlam merak etmeyin. dediğim gibi bir yılda çok farklı kombinasyonlar yapa yapa en sağlam haline ulaştılar. söylediklerinizi dikkate alıcam. bir metrelik akvaryumu hazırladığımda tekrar yorumlarınızı almak isterim. balıklar şimdilik kaçıyorlar sürekli göz gördüğüm bir yerde olduğu için dikkat ediyorum. yakalamaya başladığında ayrıcam mecburen :)

Birde balıklarla kaplumbağayı aynı anda beslemek zordur. Kaplumbağayıda sürekli yemleme için çıkarmak stres sebebi.

bulut bir de su ısı değerleri farklı balıklar biraz daha serin suyu sever. bu sebeple suyu 26 derecede tut. en fazla 27 daha fazla olmasın.

Geri