Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

60 lt plastik kaptan akvaryum olur mu?

Babuş

Yeni Üye
Merhabalar.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağam Şuan teraryumda yaşıyor alanını büyütmek istiyorım fakat ev kira be olacak belli değil yüzmesi gerekli biliyorum. 60 lt plastik bir kaptan akvaryum olur mu ? Isıtıcısı uv lambası kumu dış filtresi hepsi olucak fakat cam yerine plastik ürün zarar verir mi ?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 18
  • image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 18
Merhaba, plastikte bakanlarda oluyor ama bence cam daha sağlıklı, plastik salınım yapıyordur muhakkak

Plastik olarak şeffaf saklama kaplarının plastikleri biraz daha kalitelidir. Ama bunlarda cam akvaryuma yakın fiyatlarda. Bir diğer sıkıntı vantuzlar plastiğe etkili biçimde yapışmıyor.

Camcıya ölçü verip fiyat alın bu daha makul olur. Düz dikdörtgen olmalı. Harcayabileceğiniz bir bütçe yapın ona göre yaptırabileceğiniz en büyük akvaryumu yaptırın.

İkinci el akvaryuma gelirsek görerek almanız lazım. Civar bölgenizde varsa gidip bakın. Silikonlara bastırdığınızda esnek olmalı. Sertleşmişse işe yaramaz sökülüp yeniden silikonlanması gerekir. Tabandaki ufak çizikler kum kaynaklıdır. Bunlar sorun olmaz yeterki çatlak ve kırık olmasın.

Suyu yukarıdan 5 cm kalacak kadar yükseltin.

Şuan ki alanında suyu hep yükseltiyorum ama ısıtıcı 2 günde bir suyu azaltıyor 28 derecede sabit. Akvaryum çok istiyorum ama sanırım 60 lt lik bi saklama kabı gibi olanı alıp üstüne kat çıkıp güzel bi alan kurmak istiyorum. En azından böyle daha rahat olur şimdilik yoksa hiç yüzemiyor. Akvaryum içinde ev kira işlerini halledince ona devasa güzel bi tank kurmayı çok istiyorum

Dış ortam ile su ısısı arasında ısı farkı çok olursa buharlaşma artar. Normalde de bir miktar buharlaşma her zaman olur.

Alacağınız kap bu paludaryuma göre hayvanın rahat edeceği ortamı sağlıyacaksa uygundur.

Geri