Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

8-9 cm red ear slider petshop

zaferya

Bronz 1 Üye
Dün istanbulda bir avm nin içindeki petshopta çok güzel bir kaplumbağa gördüm, res kendisi, fakat 8-9 cm büyüklüğünde en az, yavru degil yani, filtresi ısıtıcısı kuru alanı ve kuru alan lambası olan bir cam akvaryumda duruyor fakat su hacmi neredeyse 10 litre bile yoktu ve beraberinde 3-4 yavru kaplumbağa ile kalıyordu, biraz içim acıdı gerçekten onu sahiplenmek istedim fakat evimde zaten 1 yavru kaplumbağam var 50LT'lik akvaryumda baktığım. Onun yanına koyamam biri büyük biri küçük kavga ederler diye..

Geçenlerde de aynı petshopa uğradım bu 8-9 cmlik kaplumbağa orada yoktu, kesin birisi geldi ve bıraktı onu oraya. Yazık günah keşke buradan sahiplendirselerdi çok üzüldüm arkadaşlar sahiplenmeyi düşünen varsa gerekli adresi veririm..

Yazımın bir amacı yok sadece paylaşmak istedim, herkese iyi forumlar.

Cvp: 8-9 cm red ear slider petshop

zafer dediğin şekilde pek çok petshop var. ve bakamayıp bırakanların kaplumbağaları da öyle. bir petshopta görmüştüm. hayvanlar buz gibi suda, su dediysem su birikintisi 3-4 cm var yok. büyükler altta küçükler üstlerine ada niyetine çıkmışlar. kime ne anlatacaksın kime dinlettireceksin. alsan kurtulur dersin adamın ekmeğine yağ sürersin. almasan ticaret yapmasınlar desen alıp ya çöpe ya kanalizasyona atacaklar.

Cvp: 8-9 cm red ear slider petshop

Sahiplenmenin de sonu yokki. Hatta pet shopta satabilsem satarım olmazsa ölür mantığında. Sahibi atacağına bir süre orada ev bulma şansı oluyor. Adamların bu hayvanları alması bile iyi. Bir çoğu almıyor. Haksızda sayılmaz. Satılma ihtimali çok daha az olan o hayvanlara daha çok yem gidiyor. Hayvan geri vermek için alınıp beslenmez. Pet shopun hayvanı o soğuk suda tutması tabiki tartışılmaz bir yanlış. Ama o büyük kaplumbağayı oraya bırakan pet shoptan çok daha zalim. Tabiki çok ters gelişen olaylar sonucu hayvan sahiplendirenler var. Ama ekipmanını almış herşeyi tam olanlardan bahsediyorum. Sen araştırma yapma, fanusu al, sonra hayvanın ihtiyaçlarını öğrenince büyüyceğini öğrenince ben böyle olacağını düşünmemiştim de. İmkan yok, yer yok vs bir sürü saçma sapan bahane. Hayvanlar için en tehlikeli insan sınıfı bunlar Cem. Pet shopun amacı hayvan severlik değil para kazanmak. Ama bu insanlar keyif için hayvanın gereksinimini öğrenmeden gidip hayvan alıyorlar. Sanki eşya. Bence önce bu insanlar düzelmeli. O zaman zaten pet shoplar şöyle böyle derdimiz kalmayacak. Gene içimi döktüm bak.

Aslinda bence burdaki en buyuk suc devletin denetimler cok yapilsa bu hayvanlar magdur olmayacak belkide cogu insan pet shopta nasil sartlarda bakildigini gorup ona gore sahiplenecek

Geri