Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

84lt Balıklı Akvaryumu Dönüştürmek

GLG

Yeni Üye
Herkese merhaba foruma biraz önce üye oldum. 84 lt kurulu sağlıklı canlı bitkilerin bulunduğu bir akvaryumum var . Malzemelerim led , iç filtre i ısıtıcı . Balıklarımı sahiplendirip kaplumbağa beslemek istiyorum. Youtube biraz araştırdım fakat videolar amatörce geldiği için başlamadan önce size danısmak istedim.
Akvaryum Boyutlarım: En = 42cm , Boy=63cm ve Yükseklık 32cm. Akvaryum ölçülerim uygunsa eğer balıklarımı sahiplendirip bir an önce sizlerinde yol göstermesi ile başlamak istiyorum.
Kuru alanı nasıl ayarlamam gerekli , akvaryuma ne kadar su doldurmam gerekli gibi konularda ve tecrübeleriniz doğrultusunda araştırmam gereken şeyleri söylerseniz araştırmaya başlayabilirim. Şimdiden teşekkür ederim

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Foruma hoşgeldiniz.

Bu konuyu inceleyin.

Hayvan büyüdükçe buna paralel olarak akvaryumu da büyütürüz. Elinizdeki akvaryum normal bir büyümeyi öngörürsek tek hayvanı 2 sene kadar götürür. Zorlasak 2,5 sene. Akabinde ömürlük akvaryuma geçeriz.

7 cm kabuk boyu sonrası canlı yada yapay bitkileri parçalıyorlar. Sadece silis kum ve kaşınması için mango kökü kalıyor. Dizayn onlara ait, rahatsız oldukları herşeyi akvaryumdan atmaya çalışırlar. Bunu ya ittirerek yada parçalayarak yaparlar.

Kaplumbağa bakımı balığa göre maliyetlidir. Onu belirteyim. Tavsiyem anlattıklarınıza göre güzel bir sistem kurmuşsunuz. Balıkla devam etmeniz. Kaplumbağa alırsanız hepsi harap olacak. Ben bunların ortamı için suda çöl diyorum. Balıkla birlikte bitkileri de elden çıkaracaksınız. Yukarıdaki konuyu inceleyin aklınıza takılan soruları sorarsınız. Yine isterseniz yardımcı olurum.

GLG

Yeni Üye
Foruma hoşgeldiniz.

Bu konuyu inceleyin.

Hayvan büyüdükçe buna paralel olarak akvaryumu da büyütürüz. Elinizdeki akvaryum normal bir büyümeyi öngörürsek tek hayvanı 2 sene kadar götürür. Zorlasak 2,5 sene. Akabinde ömürlük akvaryuma geçeriz.

7 cm kabuk boyu sonrası canlı yada yapay bitkileri parçalıyorlar. Sadece silis kum ve kaşınması için mango kökü kalıyor. Dizayn onlara ait, rahatsız oldukları herşeyi akvaryumdan atmaya çalışırlar. Bunu ya ittirerek yada parçalayarak yaparlar.

Kaplumbağa bakımı balığa göre maliyetlidir. Onu belirteyim. Tavsiyem anlattıklarınıza göre güzel bir sistem kurmuşsunuz. Balıkla devam etmeniz. Kaplumbağa alırsanız hepsi harap olacak. Ben bunların ortamı için suda çöl diyorum. Balıkla birlikte bitkileri de elden çıkaracaksınız. Yukarıdaki konuyu inceleyin aklınıza takılan soruları sorarsınız. Yine isterseniz yardımcı olurum.
Cevap verdiğiniz teşekkür ederim ilk fırsatta paylaştığınız yazıyı okuyup yazdıklarınızı düşünücem ve tavsiyenize kesinlikle kulak vericem