Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

9 yaşında erkek ve dişi çiftimi sahiplendirmek istiyorum

Tanus

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba ,
2004 yılında bozuk para kadar iken aldığım ve emin olmamak ile beraber bir dişi ve bir erkek kaplumbağımı sahiplendirmek istiyorum.Büyüğünün boyu kuyruğu dahil yaklaşık 18 cm, ufağı ise 16 küsür sanırım.Dişi olarak saptadığım daha büyük erkekten ve erkeğin ön ayak tırnakları çok uzun.Yani ufak olan erkek ön tırnakları çok uzun , büyük olansa dişi...Bilmiyorum dişiler dahamı iri oluyor...Bunun dışında birbirlerine devamlı kur yapıyorlar dans gibi bişey ön ayaklarınla böle burun buruna gelip bu bir kur hareketimi emin değilim :)...

100x50x50 akvaryumdalar 2004 yılından beri , kalkıp ufak bir akvaryumu olan hobi severe vermek tabiki istemiyorum.Malasef ilgilenemiyorum ve iyi bakamıyorum son 1 senedir.Sizin sayfanızı bulup örnek akvaryumları görünce açıkçası utandım...
Emvai çeşit yemler vitaminlerle besliyorsunuz eksiksiz bakıyorsunuz.

Bu hayvanlar bende eziyet çekiyor resmen sizelere kıyaslayınca...
Ben sporcuyum ve İstanbul kadiköyde yaşıyorum.Elden buraya gelicek ve uygun şartları sağlayacağını kanıtlayacak samimi hobi severlere evlatlarımı emanet etmek isterim...

İlgilenenler lütfen yazssın bana bu konudan...
2 tane düşük kalite resim atıyorum fikriniz olur diye...
mailto:/img545/8966/vrbx.jpg
mailto:/img23/1690/ffdy.jpg
Yanlış şunuda sölim ellerim büyüktür boyutları aldatmasın dediğim gibi büyük olan 18 cm kuyruğu tam düz değildi bide..Ufağıda oranladığımda 16 küsürdür...Ufak bir şey daha ekleyim.Ortamları müsait olmadığı için bozuk yumurta dökmüşlerdi tam olarak emin değilim ama şekilleri deformasyona uğramış su üstüne yüzen yumurtalar görmüştüm 1-2 tane.. Böle bir şey mümkünmü onuda bilmiyorum..

Hayırlı günler.

Olabilir. Kuma gömecek yerleri olmadımı yumurtayı suya bırakırlar. Umarım iyi bakacak biri alır. Sanırım akvaryumla beraber veriyorsunuz.

Cvp: 9 yaşında erkek ve dişi çiftimi sahiplendirmek istiyorum

Yok hayır akvaryumu terrarium a çevireceğim farklı bi tür besleyeceğim

Tanus' Alıntı:
Yok hayır akvaryumu ilerde değerlendireceğim

Akvaryumu değerlendirmeyi düşünüyodum aslında 3 cü editim bu mesaja.. Kaplumbağlara herhangi bi ücret talep etmiyorum.Lakin akvaryumuda isteyen varsa cama cam şeklinde 100 50 50 arkadan taşırma sistem delikli falan akvaryumu sumpsız sadece ana akvaryum şeklinde 100 liraya veririm isteyen olursa

İnşAllah iyi bakacak biri alır.

arkadaşlar akvaryum pıyasasına baktımda 100 lıra etmez benımkı .. ondan akvaryumuda 50 liraya verıyorum ısteyene arabasına kadar yuklemesıne yardımcı olurum

resmin kalitesinden mi bilmiyorum. res değiller galiba. üstteki plaka atmaya başlamış. kuyruk ve kafa sabit olmadığı için sadece kabuk boyunu baz alıyoruz. boş yumurtalar çiftleşme olmasa dahi üreme konusundaki gelişimde dişi tarafından atılarak kendini belli eder. yani üremeye hazırdır.

Hayvanlar res ama maşallahları var.

Res emek arkadaşlar ?
Kabuk çok attılar daha evvel.
Kabuk bakımlarını zaman zaman yapmaktayım.

Tanus' Alıntı:
Res ne emek arkadaşlar ? Red eared slider mı ? Bu cinse sahip olmak kötü mi anlamadım hani öle bir yazmışsınızki , "tüh hayvan res ama maşallahı var " gibi .... :)
Kabuk çok attılar daha evvel.
Kabuk bakımlarını zaman zaman yapmaktayım.

res dediğin gibi tan, kırmızı kulak. resimde sarıya çalan bir renkmiş gibi gözüktüğü için yellow belly veya cumberland gibi geldi. hatta seninkiler seçme bile. tepelerinde renkli çizgi var. normal reslerde bu renkli çizgi yoktur.

Aynı cins içinde varyasyonlar var sanırım farklı farklı..Valla birisinin almasını ilgilenmesini çok istiyorum.Üzüldüm sizin setup ları gördükten sonra

Kötü bir yorum yapmadım. Yanlış anlaşılmasın. Cem farklı gibi geldi diyince res ama maşallah dedim. Bu boyda kaplumbağa fazla yok. Evet res; red eared slider kısaltmasıdır.

Anladım dostum yok yani her yorum yapılabilir.Kül kedisi benim ufaklıklar.Sizlerin ellerinde prens prenses olucak =) Lakin isteyen yok sanırım

250lt yanılmıyorsam değil mi? Aslında 50 lira fena değil. Hala satmayı düşünüyorsanız ilgilenebilirim?

Firat bey nerede yasiyorsunuz acaba teyzem ve bizdeki yardimci ablanin iki kaplumbagasini sahiplenmek ister misiniz acaba bugune kadar oldukca kotu sartlarda yasamislar
Ozel mesajdan iletisim bilgilerimi atiyorum

Geri