Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Aç, Susuz Ne Kadar Yaşar?

Hope

Bronz 5 Üye
Bir Su Kaplumbağası Aç, Susuz ve Karada En Fazla Kaç Gün Yaşar?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar benim bildiğim kadarıyla 4-5 gün dayanabiliyor.Emin değilim sizi yanıltmak istemem

kaybolan ve 2 hafta hatta daha da uzun süreler sonunda canlı olarak bulunan kaplumbağalar biliyorum ama tabi ki hangi şartlarda hayatta oldukları tartışılır.. uzun süreler boyunca dayanabilmekteler fakat böyle bir durum daha sonra ciddi sorunlara yol açabilir..

Benim bir arkadaşım kaplumbağasını yeni almıştı 1 ay evet abartmıyorum hiç yem yememiş ama şimdi yiyormus yani 1 ay da dayanabilen varmış hemde yavru olmasıyla nasıl dayanabilmişşe

Yazık

Hayırdır,bu sorunuzun amacı bir merakmı korktum bir anda

Moderatör tarafında düzenlendi:
En azından 1 ay dayanabilir birkac defa şahit oldum =(
ama iç organları ne hale gelir bilemem orasını..

1 ay kadar açlığa dayandığını duydum ama şahit olmadım (inşaallah da şahit olmam) ama sorunuzun bir bölümü bayağı ilginç karada demişsiniz. O konuda hiç bir duyumum olmadı. Susuz alanda ne kadar yaşayacağını bilmiyorum. Susuz alanda hayatta kalmasını etkileyecek en önemli faktör ısı faktörüdür. Çok sıcak bir ortamda kuruması kolay olur soğuk bir ortamda uykuya dalarak biraz daha uzun süre hayatta kalabilir diye düşünüyorum. Ama bir süre vermem imkansız. 2 gün kaybolup hayatta kalanını duydum.

Geri