Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acaba Akciğer Enfeksiyonu Mu?

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar kaplumbağam Pascal acaba akciğer enfeksiyonu mu oldu?

Belirtiler:

-Eğri yüzmek.
-Kuru alanda fazla vakit geçirmek.

Fakat yem yiyor.İştahı yerinde sadece bu belirtiler var.Ben ne olur ne olmaz diye suyu 30 derece yaptım.

Konu hastalık sağlık bölümüne taşındı/tubidik

Ya benimkide hep böyle. Hep kuru alanda yatıyor gözünü nerdeyse hic açmıyor başını uzatıp yatıyo.Yemlerini yiyor fakat.

meritiko' Alıntı:
Arkadaşlar kaplumbağam Pascal acaba akciğer enfeksiyonu mu oldu?

Belirtiler:

-Eğri yüzmek.
-Kuru alanda fazla vakit geçirmek.

Fakat yem yiyor.İştahı yerinde sadece bu belirtiler var.Ben ne olur ne olmaz diye suyu 30 derece yaptım.

benimkide böyle yapıp 2gün sonra öldü malesef.akciğer enfeksiyonu başlığı altındaki mesajları okursan yardımcı olur belki sana.fakat bence farklı bişey.iç parazit falandır.ben veterinere götürdüm bişeyi yok yemini değiştir dedi.oda olmadı.inş iyileşir.çok mu kötümser oldum:( anlayan bi veterinere götür bence çünkü düzelmiyor gerçekten düzelen okuduklarıma göre %10 kaplumbağa düzelmiş:(

Benimki uyumuyor sadece oturuyor.Birde eğri eğri yüzüyor.

Kuru alanda fazla vakit geçirme genelde hayra alamet olmuyor.Akciğer enfeksiyonuyla ilgili konuları okuyun.
Geç kalmadan tedaviye başlayın eğer bir hastalığı varsa.

Okuyorum okuyorum ama bir türlü emin olamıyorum.Sadece yukarıdaki belirtiler var.Ama gerçekten kuru alanda olabilidğince çok fazla vakit geçiriyor.

arkadaslar kaplusum öldü ya :( :( :( dün gece kuru alana cıkmıs hep orda yatmıs sabah kalkdım sonra canlandı suda yüzdü 1-2 saat sonra öldü :( Skym :( :(
yemlerinide yiyodu fakat cok hareketsizdi hep uyuyorduu :(

Geri