Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acemi Kaplumbağacı

Utku Şen

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar iyi forumlar.
Yaklaşık 3 yıllık balık bakımı macerasından sonra bugün kaplumbağa için paladaryum kurmaya başladım. Forumdan yaptığım araştırmalar sonucunda ilk olarak kuru alan oluşturmaya başladım. Bunun için uzun aramalar sonucunda sıkıştırılmış strafor, akvaryum silikonu ve fugapool 2900 alıp işleme başladım. Zamanla kurulumdan fotoğrafları paylaşmaya devam edecem.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: Acemi Kaplumbağacı

foruma hoşgeldin. düşüncen güzel ama akvaryumu ciddi anlamda kısıtlıyor. fugayı parçalamaları halinde straforu ısırıp parçalama sorunu da var.

alternatif olarak kuru alan ve akvaryum paludaryum atölyesi ana başlıkları altında el yapımı kuru alanlar mevcut oradan inceleyebilirsin. eğer hayvan almadıysan buradan sahiplendirme bölümünde sahiplendiren arkadaşlar var onlardan alabilirsin. hayvanlar heba olmaz.

bu konuya baktın mı bilmiyorum ama detaylı bilgi mevcut.

Teraryum için ekonomik ve yaratıcı bir fikir olsa da söz konusu kaplumbağalar olunca fikir kullanışlılığını yitiriyor ne yazık ki.
Şahsi tavsiyem uygun ölçüdeki kayrak taşlarından bir kuru alan yaratmanız.
Uygun kesimlerdeki kayrak taşları,suya salınım yapmayan yapıştırıcı yardımı ile uygun şekilde monte edildiğinde kalıcı ve sağlıklı bir çözüm üretmenize yardımcı olabilir.

Hoş buldum.
Akvaryumu pek kısıtladığını söyleyemem yüzmeleri için alanları mevcut. Derz dolguyu 3 kat süreceğim için taş gibi olacak ve parçalamaları pek mümkün değil. El yapımı kuru alanların neredeyse hepsini inceledim ve görsel olarak da güzel olması için bu yola başvurdum. Hayvanları bir arkadaşımdan sahiplenecem o konu halledildi. Bütün önerileriniz için teşekkür ederim.

Hoşgeldiniz, kuru alanın üst kısmına çakılda yapıştırabilirsiniz hayvanlar için tırmanma işini kolaylaştırır. Kolay gelsin

Öncelikle hoşgeldiniz ve elinize emeğinize sağlık.
Heves kırmak igibi olmasın ama bende bu derz sıvalı köpük kurualan olayında arkadaşlarla aynı fikirdeyim. Üstelik profesyonel eller tarafından aynı sistemle hazırlanmış arka fon kullanıyoruz akvaryumda. Gayet güzel kullanışlı.lakin bizim canavarların kabukları çarpa çarpa yer açtı bir süre sonra kaşınma amaçlı kullandılar ve şu an hergün köpük temizliyorum akvaryumdan. Buyrun buda resim,

Resim 1-2 ay öncesinin şimdiöbiraz daha ilerlemiş durumdalar. Belki sizdekiler bunları yapmaz ama yine de derz sıvayı sağlam yapmanızı tavsiye ederim.

kolay gelsin

Yorum yapan herkese teşekkür ederim.
Söylenenleri düşündüm ve size hak verdim akvaryumda daha fazla yer açılması ve sağlamlık adına kuru alanda plexiglass kullanmaya karar verdim.

Pleksi gayet uygun. Deneme yanılma yoluyla bu derz konusunu Neslihan sayesinde Görmüş olduk.
Hayvanlara sağlıklı Ömür dilerim.

Geri