Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acil sahiplendirme

Merve Kulu

Yeni Üye
Katılım
7 May 2022
Mesajlar
1
Merhabalar ismim Merve. Eşimin kız kardeşi 6 yıldır kırmızı Yanaklı bir su kaplumbağasına bakıyor. Bebekken almıştı.Şuan kabuk çapı 13cm civarında. Şimdi üniversiteye başka şehre gittiği için bakımı anne ve babasına kaldı ve yaşlı oldukları için zorlanıyorlar. Bizimde istanbulda evimiz çok küçük ve zaten 2 tane evcil hayvanımız var. Kaplumbağamızı sahiplendirebileceğimiz uygun bir yer var mıdır bildiğiniz? Geniş akvaryumu, başka kaplumbağalar olan? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Amacımız hayvanı elden çıkarmak değil, sürekli ilgilenebilecek uygun koşulları olan bir yuva bulmak. Bunu yazmaktan utanç duyuyorum bir hayvansever olarak ama gerçekten içimize sinecek birine gitsin istiyoruz. İletişim numaram 05078785844
 

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Katılım
24 Eki 2012
Mesajlar
23,852
Buradan ve Facebooktaki kaplumbağa ile ilgili gruplardan yazın. Bulunduğu şehri ve mümkünse resimlerini çekip atın. Cevap yaz kutucuğundaki resim şekline basıp yükleyeceksiniz. Hayvanın ön tırnakları ve kuyruğu dışarıda iken anüs bölgesinin resmini çekin cinsiyetine de bakalım.

13 cm baştan kuyruğa kabuk boyu değil mi?

Yanında vereceğiniz yem, ekipman vs. varsa yazın.
 

cace

Yeni Üye
Katılım
28 May 2022
Mesajlar
1
Merhaba,
Kaplumbağa hangi şehirde acaba?
100lt lik ıslak ve kuru alanlı bir akvaryumum, dış filtrem mevcut. Bir kaplumbağaya ev sahipliği yapmak istiyorum.
 
Üst