Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acil Yardım!! Kaplumbağam 7.kattan düştü!!!

Veterinerle görüştüm,bir süre dinlenmesini gerekirse bir ilaç vereceğini söyledi. Büyük ihtimalle iyileşir,iç kanama durumunda birkaç saat içinde durum kötüleşirdi dedi Allah'a şükür öyle bir durum yok akvaryumunda dinleniyor acısı var birazcık sanırım. Sol ön ayağını incitmiş galiba yine de çok teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlardan ve duyarlı olan tüm arkadaşlardan.İnş kimsenin böyle birşey başına gelmez çünkü insan çok üzülüyor.

Çok geçmiş olsun. Umarım ilerde de bir rahatsızlığı çıkmaz. Biz teşekkür ederiz.

Arkadaşlar veterinere götürdüm her ihtimale göze alarak. Çok şükür çok iyi buldu taş gibi maşaallah dedi:) yine de iç iltihaplanmasına karşılık bir antibiotik verdi onu uyguluyorum büyük kaza atlattık inş Allah bir daha göstermesin kimseye de bizede herkese iyi hafta sonları:)

Çok geçmiş olsun evet yaşaması bile zor bir ihtimalken o kadar yüksekten düşmesine rağmen durumunun iyi olması bayağ sevindirici. Gözünüz aydın umarım ilerde de bir sorun olmaz.

Teşekkür ederim. Şu an yemek yememesi dışında bir sorunumuz yok. Genel olarak sağlıklı görünüyor. Yemek yememesini de düşmeden kaynaklanan bir yara ya da acıya bağlıyorum. Önümüzdeki günlerde inş o sorun da geçer.

Hakikaten 7.kattan düşüp yaşaması mucize. Ben akvaryumdan çıkıp düşseler dahi iç kanama geçireceklerini düşünürdüm hep. Çok geçmiş olsun.

biber' Alıntı:
ali alkan' Alıntı:
en önemlisi dikkat etmektir .. o hayvan nerede bilsin ben yüksek bir yerdeyim hareket edersem düşerim diye ona siz göz kulan olmalıydınız.. sonuçta onu alıp eve siz kapattınız bunun sonuclarınada katlamalısınız.. inşallah iyileşir.. :(

Pardon ama ben tüm tedbirlerimi aldım ve şu anda pişmanlık duymuyorum Ali Bey yardımcı olacak arkadaşlardan yardım istedim söyledikleriniz yanlış. Yüksekte güneşleniyordu tırmanmış ve bir şekilde çıkmış eve de kapatmadım onlarla mutlu bir şekilde yaşıyoruz. Sinirli bir üslupla yazmak hiç tasvip etmediğim bir davranış ama sizin gibiler buna zorluyor!!!

kusura bakmayın ama ben size kötü bir şey söylemedim .. sinirli bir uslupla karşılamanızında tek bir sebebi olabilir ama o sebebi burada söyleyip tartışma çıkarmak istemiyorum kaplumbağanızın durumunun iyi olduğuna çok sevindim .. inşallah uzun ömürler sağlıklı yaşar..

Olan olmuş arkadaşlar gerginliğe gerek yok. Ali'nin de söylediği gibi inşallah uzun ve sağlıklı yaşar,bir daha başına böyle bir olay gelmez kaplumbağanızın :)
İyi forumlar herkese.

Olan bir gerginlik yok Ecem,en azından benim açımdan. Ali Bey farklı bir üslup kullanınca bende cevap verdim. Sonra tekrar o konuştu. İyi dilekleriniz için teşekkürler. Hepimize iyi forumlar:)

biber merhaba, senin de yasadıgın talihsizlik benim de basıma geldi kaplumbagam Babür balkondan düşmüş, sans eseri bişey olmadı ya da gorunurde pek birsey yok. sen veterinere goturdugunden bahsetmişsin bir antibiyotik vermiş sanırım iç kanamaya karsı, acaba ismini yazabilir misin?ayrıca nasıl uygulanıyor bu antibiyotik? ben bulundugum yerde kaplumbagalardan anlayan bir veterinere raslayacagımı pek sanmıyorum da :( 3-4 saattir kaplumbagamda bir degişiklik yok sadece korkmus biraz. umarım iç kanama gibi birsey yoktur :(

Öncelikle büyük geçmiş olsun.Mailini aldım buradan yazıyorum. Antibiotiğin adını bilmiyorum neden dersen veteriner arkadaş bana şırıngaya hazırlatıp verdi buzdolabında dursun,4 gün ayrı bir yerde 5 damla suyuna damlatarak uygula dedi. Benimkinin çok şükür kabuğunda falan birşey yoktu. Kaçıncı kattan düştü şu an nasıl bence hemen bir veteriner bulup göstermeye çalış. Çokta kendini suçlayıp üzme olan olmuş inş kurtulur ve bir daha böyle kazalar yaşamayız hiçbirimiz

Geri