Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acil yardım lütfen

bahtiyarinceoglu

Yeni Üye
Üç ay önce iki kapluş aldık geçen ay biri maalesef öldü :( şu anda kapluşum berbat durumda iki haftadır bir lokma yemedi başını uzatıp yutkunuyor ama o anda boğazı şişiyor ağız şıpırtısına benzer ses çıkarıyor, keyfi yok kuru alanda yatıp duruyor kabuğunun son hareleri pas rengi oldu antibiyotik verdim vitamin damlatıyorum ama hiç gelişme yok burada sürüngenden anlayan veteriner yok ben de başka yere gidemiyorum yardım edin lütfen ölecek

Hayvanların her ikisi de akciğer enfeksiyonu olmuş. Bu yaşayan ise son safhaya gelmiş. Kabuk boyu ne kadar?

Hayvan ufak kurtulma ihtimali yok ne yazık ki, ama bilgi mahiyetinde tecrübe edineyim dersen eczaneden genta damla alıp sabah akşam dörder damla ağzına damlat. Vitamin damlayı da hergün öğlen bir damla damlat. Çok geç kalmışsın. Anlattıklarına bakarsak ömrü birkaç gün, max 1 haftayı çıkarması zor. Tedaviye cevap verse bile bu ömrünü kısa bir süre uzatır.

Isıtma lambası 24 saat yansın. Isı 32 derece stabil olacak.

Çok üzgünüm ama elimden geleni yaparım keşke bakmaya başlamadan iyice araştırma yapsaydım, böyle olmazdı :( yardımınız için çok teşekkür ederim sağolun

Emin olamıyorum, gözleri açık, hiç tepki vermiyor ama boynu bükülmemiş, suda kıpırtısız ağaç dalı gibi duruyor hafif yan biçimde öldü mü acaba :((

Hayvanı kuru alana koyup göz kapaklarını arala. Yarım saat içinde kapanmıyorsa;
Derisi kuruyup çekiliyorsa;
Hayvan kuruyup sertleşme başladıysa ölmüştür.
Kuru alanda birgün beklet.

Maalesef öldü gömdük keşke bir şey yapabilseydim. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim sağ olun

Geri