Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acil yardım!!

Cvp: Acil yardım!!

Allah yardımcınız olsun, inşallah ölmemiştir.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim kaplumbağam öldü. Gömdüm, çok üzgünüm, kendimi suçluyorum ama elimden gelen birşeyde yok. Bunu bir tecrube olarak düşünmek ne kadar doğru olabilir bilmiyorum ama kendimi böyle avutuyorum, iki adet yeni kaplumbağa alacağım ve bu yaptığım hatayı birdaha yapmayacağım. İnşallah allah beni affeder.

Başınız sağolsun :S

Dreamland' Alıntı:
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim kaplumbağam öldü. Gömdüm, çok üzgünüm, kendimi suçluyorum ama elimden gelen birşeyde yok. Bunu bir tecrube olarak düşünmek ne kadar doğru olabilir bilmiyorum ama kendimi böyle avutuyorum, iki adet yeni kaplumbağa alacağım ve bu yaptığım hatayı bir daha yapmayacağım. İnşallah allah beni affeder.

*Bende kaplumbağamı kaybettim geçen sene :( Onu bahçeye gömdüm.Gömdüğüm yeri mezar gibi yaptım(taşlarla çevresine mezar taşı yaptım), üstüne çiçek ektim.

*Bence doğru düşünüyorsunuz çünkü bizimle birlikte yaşayan her canlı öldüğünde bir tecrübe, deneyim olur o bizim için.Bu da bizi hayatımızdaki insanların öldüğü zaman yapacağımız şeyleri az da olsa etkiler.Çünkü biz ölen her canlı varlığın ardında kendimize bir ders çıkarırız.Bu dersler doğrultusunda da zamanla acıların üstesinden gelip, onları atlatmayı başarıyoruz.Kısaca bu yaşadığın senin için bir deneyimdir bence.

*Ayrıca yeni kaplumbağa almanı tavsiye etmem çünkü kapluş aldığınızda kaplumbağa ticaretine katkıda bulunmuş oluyorsunuz.(burayı incelemeni tavsiye ederim: http://www.kaplumbagalarolmesin.net/AnaSayfa/duyarsz-kalma.html )

*Kaplumbağa bakımı ile ilgili bilgi sahibisinizdir ve bakmanın maliyetli ve zorlu olduğunu da biliyorsunuzdur bu yüzden de yeni kapluş almanızı tavsiye etmem

konuyu baştan sona okudum gözlerim doldu başınız sağolsun

Geri