Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

(acil)

Entropiveentalpi

Yeni Üye
İki yil önce aldığım kaplumbagalarimdan birinin gozu sisti. İsitici aldim suyun sıcaklığını sabitledim vitamin de aldim ama uc dort gundur hala geçmedi. Ne ilaci almam lazim lutfen yardimci olabilir misiniz?

Foruma hoş geldiniz.
Eczaneden genta marka göz damlası alıp sabah akşam 10 saniye arayla her iki gözüne dörder damla damlatın.

Su 28 derece kuru alan 32 derece olacak. Isıtma lambası var mı?

Göz enfeksiyonu su kalitesinin bozulması yada hayvanın yere konulmasından kaynaklı oluşur.

Dış filtre yok ise metilen mavisi alın. Bu sudaki biolojik oluşumları engeller. Contra-ichthyo yada deep fix dezopur veya deep fix dezofix'ten biri olur. Suları kaç litre ona göre damla sayısını yazayım.

5litre kadar sulari akvaryumda değiller sig bir sudalar. Sularini sık sık kendim degistiriyorum bu yüzden filtre yok.

Akvaryuma geçmeniz lazım. Ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider. Boyca uzunluk bol yüzüp sağlıklı gelişmelerini sağlarken derinlik nefes tutabilme kapasitesini artırıp akciğerlerini geliştirir.

5 litre su için metilenin tek damlası bile fazla gelir. Su hacmi az olduğu için sürekli her gün temizlenmeli. Değişim emsal sıcaklıkta su ile olacak. İdrar yoluyla amonyak seviyesi artacaktır. Bu da amonyak zehirlenmesine neden olur.

Ara geçişli akvaryumu sürekli yenilemek yerine ki bununla birlikte ekipmanı da yenilemek gerekir. 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında yada o civarda düz dikdörtgen bir akvaryum ömürlüğe geçiş öncesi bir süre götürür.

Bu konuyu da incelemeniz iyi olur. Takıldığınız yeri sorarsınız.

Her gun degistiriyorum sularını. Aslinda akvaryumum var icinde japon baligi çöpçü ve vatoz olduğu icin beraber yaşarlar mi bilemiyorum bu yuzden ayri kapta tutuyorum

Yok bir arada olmaz. Balıklar bu hayvanların avcılık içgüdüsünü tetiklerler. Red eared slider türü yerli türlere göre yırtıcıdır, bulunduğu habitatta beslenme halkasının üst zinciri olduğu için ülkemizde doğaya salınımı yasaklanmıştır.

Geri