Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Adana - Çizgili Su Kaplumbağası Sahiplendirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alorka01

Bronz 4 Üye
Adana'da öğrenciyim. Yavrucakları hiç vermek istemiyorum ama mecburum. Ailem başka şehirde ve bakamazlar. Ben de yaz boyu ne evde ne de Adana'da olacağım. İlgilenenler burdan ya da face'ten haber verebilir. ( fb.com/alorkaa )
Leyla (5,5 cm) ile Mecnun (4 cm) ve bakımsız ellerim :D

mailto:/1P3gVb.jpg

mailto:/vzlpXD.jpg

mailto:/LPXnZz.jpg

mailto:/rLa26z.jpg

mailto:/7mpN7r.jpg

mailto:/P3Arnb.jpg

Cvp: Adana - Çizgili Su Kaplumbağası Sahiplendirme

açıkçası ben düşünmüştüm ama uyum problemi ve cinsiyetlerinin belli olmamasından vazgeçtim ama bu boydakileri doğaya da bıraksan problem olmaz diye düşünüyorum çatalan 2.köprünün orada suya bırakırsan yaz ayları olduğu için doğaya tekrar alışmaları bir nebzede olsa daha kolay olur tabi ki şahsi düşüncem bunlar
eğer sahiplenen bulunmazsa bu yolda düşünülebilir yine de daha deneyimli arkadaşlar bu konuda da fikir belirtirlerse ona göre bir yol çizersin

evet yaşıyorlar sonuçta yerli bir hayvan türü gittiğinde dikkatli gezer ve bakarsan sende görebilirsin doğadakileri

Evet ulkemiz yerli kaplumbagalarindan biri

En uygunu hayvanları doğaya bırakmak.

anılın dediği makul yaklaşım yaza yeni girdik. hayvanlarda küçük eğer dediği bölgede çizgili bulabilirsen o noktalara bırakabilirsin. bu hayvanlar doğada yetişkinlerden bir takım şeyleri öğrenirler. adapte olmaları da kolay olur. daha küçükler. sularını 24 derece üstüne çıkarma olurda götürürsen hayvanlar ısı farkından etkilenmesin. sıcak bir günü tercih et. bıraktığın yerde yemleri de boca et, uzaklaş diğerleri yanlarına gelirse alışmaları bu sayede rahat olur diye düşünüyorum.

İcim cızladı şimdi bıraktığım anı düşününce. Ama sanırım en sağlıklısı öyle olacak. Yeri tam anlatır mısın?

eğer doğaya bırakacaksan sana tavsiyem çatalan 2. köprüyü geçince bırak oraya götüremem dersende ulaşım konusunda yardımcı olurum (toplu taşıma araçları oraya gitmiyor)

Onlar sevinçten delirirde senin için alıştıysan kısa süre boşluk olur.

alorka benim facebook yok mail adresimi vereyim istersen oradan haberleşiriz

alorka sana mail attım

anıl mailini aldı. bende güvenlik açısından sildim.

alorka biz kaplumbağaları doğaya bırakana kadar sen yemlerini birkaç gün fazla ver sonuçta doğal hayata girdiklerinde bir süre yem konusunda sıkıntı yaşayabilirler en azından dirençli bir şekilde bırakmış oluruz

Ev arkadaşlarım sayesinde biraz tombikleşmişlerdi zaten de veririm yine de :)

Bir kisiyi yonlendirmistim Dogaya birakilmis Konuyu kapatir misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri