Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Adı Yok

[attachment=202]
[attachment=203]
Bunları şimdi çektim, net çıktılar ve küçükler..

onu çekerken avatarınızdaki foto aklıma geldi :D
Buda baska bi foto
kaplusu cok net yakalıamıorm surekli ekşın halinde :D

Bu sabah yakaladım hareketsiz, güzel bi pozunu, uykudan uyandığı sırada çektim..
[attachment=206]

Bakışa bakın Allahım Yarabbim. :)

Buna bir ad bul artık Lenin. NE YAPMALI? :)

:D
adını cinsiyeti belli olduktan sonra koymayı düşünüyorum, seneye belli olur sanırm ?..

Uykulu resme bayıldım... Bu arada akvaryum çok şık... Benimki bu kadar şık değil... Bir taş bulup kuru alanı cd kabı yerine taştan yapmak lazım... Bir de üçlü priz alıp ışığını sürekli açmak... Su seviyesii güzel... genişliği ne kadar o akvaryumun benimki 20 cm genişlik 50 cm uzunluk... Ona göre bakacağım taş da o bakımdan... Uykulu resmi kaydettim bilgisayarıma kızmassın umarım... Adı uykucu olsun...:D Bıcırıkkk..

Çok tatlı MaşAllah :)
Bencede ''uykucu'' güzel isim.Bir isim koymalısın bence.Ama cinsiyetinin tersine çıktıktan sonra değiştiremiyorsun insan alışıyor :)Bu arada paludaryumun güzel.Su ayarlamasıda iyi ve kuru alanın kapluşuna uygun :)Uykudan sonraki resmine bayıldım çok tatlı =)Benimkinin minikliğine benziyor.Çoğu birbirine benziyor ama yinede kendi kaplumbağan senin için en özeli :)

Tesekkurler yorumlarınız ıcın :)
Geceleri bile çok az uyuyor, "uykucu"nun tersine tam bi hiperaktif..
Ayrıca 1 haftadır yavaş yavaş kabuk değiştirmeye başladı, 2 parça kabuk uçlarından hafifçe kalktı :)
Akvaryum boyutlarımız aynı buarada kübra :) resmide kaydedebilrsin tabıkı kızmak ne dmk =) hosuma bıle gıder.. :)

bence su seviyesini artırmalısın ve yağ gibi su yüzeyindeki şey kaplumbağan üstünde kullandığın kozmetik ürünleri olabilir Kabuk sertleştirici gibi vitaminde olabilir..

3. sayfadaki resimlere bakarsan zaten su seviyesi yüksek.
Kabuk için hiç bir yabancı madde kullanmadım kullanmamda. Normal vitamin yağ gibi suya yayılmaz Devit3 vitamini yayılır bitek ama sorun vitamindende kaynaklanmıyordu. Sanırım taşlarla ilgiliydi. Taşları çıkarttığımdan beri sorun yaşamadım.. Tesekkürler.

Geri