Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ağız açması

Kral

Altın 5 Üye
Yavru kapluşlarımda ara sıra görüyorum böyle ağzını baya büyük açıyorlar. Sebebi ne olabilir? Acaba bir tür hastalık mı?

ara sıra nadir olarak kuru alandayken fln yapıyorsa normaldir esnediği için açıyor demektir ama çok sık görüyorsanız açtığını başka hastalık belirtileri de varsa akciğer enfeksiyonuna işaret olabilir.. başka bir hastalık belirtisi yoksa endişe etmeyin normaldir..

suda yapıyor ama ara sıra sık değil... başka bir hastalık belirtisi yok gayet normal yüzmesi iştahı fln

muhtemelen sorun yoktur o zaman.. yem verirken de ufak parçalar halinde vermeye dikkat edin boğazda kalma gibi fln bir sorun olmaması için..

evet bende öyle yapıyorum sanyu 39 gr.lik yemlerden var bendebir tane yemi ikiye bölüpte atıyorum ve bir sorum daha olacak yavru kaplumbağalara kaç tane yem atmam gerekir(yem;sanyu)

günlük kaplumbağanızın kafası büyüklüğünde yem vermelisinz ideal miktar o kadardır.. yem farketmez sera ve tetra da bulabilirseniz yem olarak daha iyi olur 2-3 çeşit yem vermeniz dengeli beslenme açısından daha yararlı..

benimkide kuru alanda yapıyor aynı şeyi, gerine gerine kururken :) bir sorun yok gibi... iştahı yerindeyse..

geçenlerde benim ufaklığı kuru alanda gerine gerine esnerken fotograflama şansım olmuştu.. bütün kaplumbağalar yapar bu hareketleri.. :)
[attachment=235]

benim kaplumbağamın yanağını sevince hemen ağzını açıyor sanki konuşuyor gibi bu ne oluyor??

Geri