Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ağzından kan geldi:(((((

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
84
Arkadaşlar akvaryumumun temizlemek için kapluşumu geçici bir kaba koymuştum....Fakat kaptan atlamış...Tes döndü va çat diye ses geldi, kabuğuna bir şey olmadı...Ağzından kan geliyor ne yapabilirim????Yakınlarda veteriner de yok...!!!:(((((inşallah düzelir)
 
ilk kez karsılasıorum byle bi durumla kan gelince öldü anlamına gelir,yani bi anlamda iç organı zarar gördüğünü gösterir bilmiorum ne yapmalısın ılık suya koy bi bak hareketlimi?
 
kardeş kaba koymakla büyük hata yapmışın çeşmenin içine koysaydın keşke eğer temizsse
 
Benim Dodo da öldüğünde ağzından kan gelmişti....
 
Kabuktan ses gelmesi bir problem oluşturmayabilir.Fakat anladığım kadarıyla iç organlarından birisi zarar görmüş ve iç kanama geçiriyor.Acilen veterinere göstermek lazım.Sizin suyu ve kuru alanı ideal derecede tutmak dışında yapabileceğiniz bir şey yok.Bir de beslemeyi deneyin.Acaba yemek yiyor mu...
 
Şu anda kanaması yok durdu.İki tane yem yedi.Sonra yemedi.Yemek istiyor fakat sanırım ağzı acıyor.Bir kaç gün daha bekleyeyim.Durumu kötüleşirse bir veterinere götürürüm...
 
Dostum eline al boynu sarkıyorsa yapacak birşey yok....
 
Şu anda çok şükür iyileşti...Durumu bayağı iyi gibi gözküyor.Ağzından kan gelme olayı bitti.Verdiğim bütün yemleri yedi...Düne göre bayağı bir hareketlendi.İnşallah böyle devam eder.
 
Geri
Üst