Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ağzından Su ve Kabuk Yumuşaması

EMRE1991

SKF Delisi
Kabuğunda çok belli bir yumuşama var ve belli olarak su akıyor ağzından. Sizce neden olabilir? Dış filtre ısıtıcı kuru alan ısıtıcı lamba herşey mevut. Diğerlerinde hiçbir şey yok sadece bu kaplumbağamda var ve devit 3 kullanıyorum .

Cvp: ağzından su ve kabuk yumuşaması

Kuru alana çıkıyor mu yeteri kadar?

Her gördümde kuru alanda kendisi. Çok az gördüm suyun içinde.

Kaplumbağanız akciğer enfeksyonu olmuş.

Ne yapmak gerekiyor peki? Yardım eder misiniz Ecem Hanım?

Ya sanki benim Leo'nun da ağzından su çıkıyor. Ama o zaten teşisi konulmuş bir akciğer enf. hastası :( Tedaviye başladım bile... Çok fazla kuru alanda duruyorsa kaplumbağanız akciğer enfesiyonu demektir :(

EMRE1991' Alıntı:
ne yapmak gerekiyor peki ? yardım edermisiniz ecem hanım

Tetradox tedavisine geçin bence...

Peki nasıl uygulamam gerekiyor detaylı anlatır mısınız?

Önce akciğer enfeksiyonundan kesin emin olmak lazım... Akciğer enf. konusuna bakıp belirtileri gözlemleyin.Bu belirtilerden ve hastalıktan emin olduktan sonra ısıtıcıyı 30dereceye getirin ve yeme normalinden daha fazla vitamin damlatın. Yine gözlemleyin bir değişiklik olmuyorsa:
mailto:/forum/Konu-tetradox-uygulamasi.html?highlight=tetradox

konuyu inceleyin...

Geri