Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ailenizden aldiginiz tepkiler

MissSevda

SKF Delisi
Kaplumbagami aldigimdan beri etrafimdan buna nasil bakiyorsun korkunç falan filan. Son yorumlari insani iyice deli ediyor bir arkadas ve amca oglunun yorumu: Verde yiyelim çorbasi güzel oluyor ''-.- Insani deli eden yorumlar. Bazi iyi yorumlarda geliyor arkadaslardan ilginç buluyorlar falan. Evet size gelen yorumlar nasil..?? Aileniz ve dostunuz neler diyor ?

Çevremizden her zaman güzel şeylewr duymayız.Benim çevremdekiler kaplumbağalarımı sevdiğimi biliyorlar. O yüzden o şekilde yorumlarla karşılaşmadım.Sizin olaya karşı duruşunuz burada önemli. Artı sen onları sevdikten sonra kimsenin sevmesi gerekmiyor. O yüzden bu konuda kızılacak bişey yok:)

Şükür tek yorum: '' O kaplumbağa yerinde olmak varmış '' :)

Bazıları: Ne kadar da çirkinler?
Ben: Ama onlar benim çocuklarım ( kahkahalar )

Bazıları: Olum bakacak başka bie şey bulamadın mı?
Ben: Sana da bakıyom nolmuş?

Bazıları: Kötü kokuyorlar.
Ben: Senden kötü olmasın da...

Bazıları: Bunlar sürekli büyüyolar at doğaya.
Ben: Sen de durmadan büyüyon ama ailen seni, doğaya atmıyo.

Bazıları: Aaaa ne şekerler.
Ben: Bence de babalarına çekmişler ( yani bana ).

Bazıları: Tüm mal varlığını bunlara yatıroyon be!!!
Ben: Sana yatırmaktan iyidir.
Aaaa pardon ben bunu genel olarak insanların tepkileri olarak algıladım. Sadece ailem değil. Kaplumbağalarıma laf söylendiğinde çok gergin oluyorum.

normal karşılıyorum böyle yorumları ben kablumbağam yok ama papağanım var zavallı kuşumada bu gibi hakaretler geliyor malesef :)anlıyormu bilmem ama hakaret duyduğuda ciyak ciyak bağırmaya başlıyor :D

bu hayvana burada yazık oluyor bırakalım artık çayırlara diyor babam

annem artık bu kadar harcama yeter. bu son olsun. diyor.

ablam o salmonellalı nasıl dokunuyorsun uzak tut onu benden.keşke onun yerinde olsam benden daha önemli diyor.

komşularımız ne kadar çirkin diyor.kimisi çığlık atıyor görünce :D tiksiniyorlarmış.nasıl alırsın eline onu bilmem diyorlar.

kötü yorumlara çok kızıyorum.ilk başta hepsine kızdığım için artık hep ayy ne kadar büyümüş diyorlar :D

çorba konusunu bana da söylüyorlar.bende gıcık oluyorum

Aileden kimse tepki vermedi ama annemin arkadaşlarının tepkileri tuhaf..Birisi kaplumbağalarını ver çorba yapacağım diyor..Birisi ıykk ne iğrenç,onları nasıl tutuyorsun diyor..Aman çok da tın yani onların söyledikleri.. Kaplumbağalarım benim çocuklarım :)

Verde corbasini yapalim diyenlere okadar sinir oluyorumki sanki daha once corbasini iciyorlardi veya corba yapacak baska birsey kalmadi. Pazar gunu amca oglu ve halamin kizi geldiler akvaryumu ilk kez gorunce halamin kizi ilk wauw cok guzel dedi amca ogluda verde mangala koyalim eti guzeldir dedi -.-

Benim kuzenimin birisi eve her gelişinde ya da telefonda ıyyy kızım git at şunu birine ver o kaplumbağa evden gidecek yoksa gelmem falan 1 yıldır sıkıştırıyor. Diğer kuzenim üzerinde gezdirmesine rağmen onun kardeşi de neresi tatlı diyor ve üzerinde kapluşu gezdirip seven kuzenime de bak şu kaplumbağa gibi deri döküyorsun kolun soyuldu diye gülüyor... Annem büyüyünce nbasıl bakacaksın veririz diyor. Öpünce herkesin tepkisi ıyyy hasta olacaksın... Kuzenimin birinin çocuğu var erkek 4e geçti o da yaklaştırınca çığlık atıyor hayvanlardan iğreniyormuş korkuyor solucan gibi diyor kafasına kaçıp duruyor ve onun kardeşi de oyuncakla kafasına vurmaya çalışıyor. Aşağı katttaki yaşlı teyze seviyor ama yaklaştırınca korkuyor getir bakıyım ama uzaktan diyor.

kapluşunu öpmen biraz ilginç bence çünkü bi arkadaşımdan duydum. kapluşlarda hepatit B virüsü varmış. neyse konumuz başka...
babam da bugün şu tavada kızaranı güzel olur dedi. gerçekten daha önce böyle birşey söylenmemişti kapluşuma. şimdi size hak veriyorum;)yani onlar biliyorlarmı kapluşların etini çorbasını? ama aldırmamak en iyisi:D

Salmonella bakterisi taşıyorlar hepatit B virüsü değil... Tabii yaptığım iyi değil ama o bakteri daha çok küçük çocuk ve yaşlıları, hassas vücudu olanları etkiliyor.

benım babanem kapluşlarımı "gabuklu gurbaaaa" diye seviyo enteresan bi yaklaşım ama sevıyo yınede kapluşlarımı=))

Ben daha çok kabuklu böcük diyorum... İsmi çok değişken. Cahide Bübü değişip değişip büdük, aşkımsu, aşkım, büdü, afacan...

errhan' Alıntı:
benım babanem kapluşlarımı "gabuklu gurbaaaa" diye seviyo enteresan bi yaklaşım ama sevıyo yınede kapluşlarımı=))

Halamin küçük ogluda leyla baci diye seviyordu :D yengemin kizida kurbaga diye seviyordu haha

Bana da kaplumbağa çorbası yapalım güzel olur, ölünce içini açalım ben merak ediyorum hem kabuğunu da saklarsın, çok büyüyünce ormana bırakırız, bi kaplumbağan oldu bizden çok seviyorsun :D Aslında ailem de çok seviyor ama beni kızdırmaya çalışıyorlar :D

benim babamda benden uzakta telefonda bazen ne yapıyorsun diye soruyor bende hiç kapluşumla güneşleniyoruz diyorum oda diyoki ben gelince ne yapacağımı biliyorum ona ısıtıcının derecesini çıkartıp pişirip onu meze yapıcam diyoo yaa :) ama tabi şaka babam dan aldım bende hayvan sevgisini :)

Hepsi bir alem oluyor ailedekilerin ama bizi sinir etmeyi de güldürmeyi de başarıyorlar... annem hem sevmiyorum diyor hem de arada yemek yedirirken ya da gülerken yakalıyorum... Babam sevmiyor ailede... Akrabalardan da birkaç kuzen...

normal karşılamak gerekir bazı yorumlar ciddi değildir bazıları ise kırıcıdır.Benim annem onlardan korkuyor ama birgün yakaladım balkona koymuştum güneşlensinler annemde uzakdan seviyor onları.''Ama geçen çok çirkinler demiştin :D''
Bazıları ise komiklik şeklinde kabuğunu çıkartıp yahnisini yapalım diyorlar :D Kaplumbağamı petshop'a götürmüştüm.
Ve eve getirirken bir bayan geçti ve şöyle dedi''Kaplumbağa değil mi çok şekerler''dedi

Babam hiç sevimiyor baştan karşı beslememe ama ben genede besliyorum:) elimden gelen ilgiyi gösteriyorum benden başka eline alabilen yok hastalandı vetenire getirdim dalga gecenler var veterinere getirdim diye onlar can taşıyor siz hastalanınca doktora gidyorsunuz diyorum işte karşılık veriyorum 1 seneden beri benimle inşallah hepde benimle olcak

Geri