Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akciğer enfeksiyonu mu?öyleyse en kolay nasıl tedavi edilir

polatharun66

Yeni Üye
Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim.

Forumda yeniyim. Kullanıcıların bu kadar aktif olmaları beni üye olmaya çekti. =))

4 tane kaplumbağam var benim.daha yavru hepsi.aslında kocaman oldular ama. Benim gözümde halen yavrular =))

1 tanesi hasta sanırım...
belirtiler :

alt kabukta kenarlarda kırmızı - pembe bir renk (pul pul)
hapşurma
sürekli yukarıya bakarak ağzını açıp kapatma
karada veya sabit biyerde durmaya çalışma
iştahsızlık
durgunluk
sabit bir noktaya bakma vb vb

konuları çok inceledim fakat aradığım "bir şeyi" bulamadım.

İğne yapılarak tedavi edilmesi gerekiyormuş. Fakat ben bu konuda tedirginim. Hem yakınlarda bildiğim bir veteriner yok,hem de bu iğneye verebilcek kadar çok param yok :( sanırım 15-20 lira civarında oluyormuş. Ve iyileşmesi için 5 iğne gerekiyormuş.

Asıl sorum : Bunun Başka Tedavi Yöntemi Var mı ?
Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi forumlar dilerim.

edit medcezir999: Türkçe'mize özen gösterelim.

Lütfen Türkçeye önem verelim mesajı uygun şekilde tekrar düzenleyin.

Bu linke bakarsanız akciğer enfeksiyonu ne nasıl tedavi edilir var.

mailto:/forum/konu-akciger-enfeksiyonu-respiratory-infection.html?highlight=akci%c4%9fer

öncelikle size bir soru sormak istiyorum akvaryum da ekipmanlarıyla birlikte(ısıtıcı filtre vs. vs.)mi bakıyorsunuz yoksa bizim ''ölüm fanusu'' dediğimiz kapta işkence mi ediyorsunuz?

1. Suyun sıcaklığını 30 dereceden aşağıya düşürme yani ılık olsun sıcağa yakın gibi biraz..

2. Verdiğin yemlere vitamin damlat mutlaka.

3. 3 günde bir suyu temizle.

4. Contra-Ichthyo (Mavi Damla) kullan suya. mailto:/forum/konu-mavi-damla-nedir-ne-ise-yarar-nasil-kullanilir-resimli.html

5. Suya Monodoks kapsül kullan. Kapsülün içindeki tozun yarısını sabah diğer yarısını akşam suya dök. Hergün 1 tane değil ama. Her suyu değiştirdiğin gün yap bunu. 3 günde bir falan...

Geri