Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akciğer enfeksiyonu

suKapluşu

Bronz 4 Üye
Kaplunağamızı alalı 2 ay oldu ilk aldığımızda bize yemek yemezler diye uyarmışlardı yeni ortam olduğu için ve yemediler de o yüzden pek umursamadık. Geçici olarak bi yuva almıştık ama ısıtıcı falan yoktu bunlar deyişik davranmaya başladılar çok araştırdım veterinerleri aradım ve birisinin akciğer enfeksiyonu diğerinin böbrek enfeksiyonu olduğunu öğrendim ve hemen tedaviye başlamak istedim ancak bizim yaşadığımız şehirde kaplumbağaya bakan bir veteriner yokdu bu yüzden İzmir'deki bir veterineri aradık o bize sadece suyu ısıtın o yeter dediler biz zaten bunu biliyoduk ama antibiyotik gerek yok dedi bizde dediğini yaptık büyük cam bir akvaryum aldık ısıtıcıyı taktık veteriner hasta oldukarlı için 30 dereceye alın dedi öyle yaptık karaya çıkabilecekleri yer yaptık böbrek enfeksiyonu olan iyileşti diğeride öyle ama şu an böbrek enfeksiyonu olan tamamen iyileşti diyeri iyileşmişti ama tekrar başladı ne yapabilirim?

Foruma hoşgeldiniz.

Böbrek enfeksiyonunda arka bacaklar şişer ve deri kızarır böyle mi olmuştu?

Akvaryumun genel resmini atın bakayım eksik fazla ne var?

Hayvanlarında başları dışarıda iken önden, baş dışarıda tepeden komple, böbrek enfeksiyonu dediğinizin altbağasının mümkünse arka bacakları sarkıkken resimlerini çekip atın.

Antibiyotiksiz akciğer enfeksiyonu iyileşmez. Eğer düzeldiyse hayvan üşüdüğü için toparlamıştır.

Akciğer enfeksiyonu dediğiniz hayvanda iştahsızlık, suda yamuk durma, hırıltılı nefes alıp verme var mı?

Burunda sarı yada şeffaf mukus akıntısı var mı?

Gözlerde enfeksiyon var mı?

Geri