Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akciğer Enfeksiyonu

ege-can

Gümüş 3 Üye
Arkadaşlar havalar soğumaya başladı şimdi soğuk suda kaplumbağalarımız Akciğer Enfeksiyonu oluyorlar fakat ben kapluşlarımı dışarı çıkartsam nasıl engelleyebilirm Akciğer Enfeksiyonu olmasını? Dışarı dediğim evin içinde, evde su ısısının altında desek :) cevap veren yok mu? :)

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Valla dediginden bisey anlamadım :D akvaryumda bakıyorsan ve su ısıtcın varsa bir sorun yok ancak benim plastik kapta bakıyorsan sorun büyük ..dısarı cıkarma derken kuru alana cıkarmayımı kastediyorsun???

Hayır akvaryumum, ıstıcım var su sıcak. Ben onu alıp dışarı bir yere koysam diyorum anladınız mı?

Bunu neden yapasın ki :) onlar akvaryumda suyun içinde gayet mutlular. bence mümkün olduğunca az müdahale et yaşam alanlarına.

furkan54ozan' Alıntı:
Türkçemizi düzgün kullanalım lütfen !
Böyle birşeye gerek yok.

Neye gerek yok ?
tubidik' Alıntı:
Bunu neden yapasın ki :) onlar akvaryumda suyun içinde gayet mutlular. bence mümkün olduğunca az müdahale et yaşam alanlarına.
ama bazen onlarla birlikte olmak için odama götürüyorum da sevdiğimden ama genellikle ellememeye çalışıyorum.

Hayvanları dısarıya cıkartmanın gereği yok demek istemiş admin. siz istediğiniz hayvanı bir kaba koyun o hayvan yine dısarı cıkmaya calısacaktır :balıklar bunlara örnek olarak gösterilebilir...

teşekkür butonuna bastım teşekkürler

süper' Alıntı:
Arkdaşlar havalar soğumaya başladı şimid souk suda kaplumbağarlımız Akciğer Enfeksiyonu oluyorlar fakat ben kapluşlarımı dışarı çıkartsam nasıl engelleyebilirm Akciğer Enfeksiyonu olmasını dışarı dediğim evin içinde evde su ısısın altında desek :)

furkan54ozan' Alıntı:
Böyle birşeye gerek yok.

Neye gerek olmadıgınız anladınız umarım ? :)

Geri