Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

aksesuarlarımı yeniliyorum :)

ffts1

Bronz 2 Üye
:smile:
Arkadaşlar elimdeki ekipmanlardan hiç memnun değilim o yüzden internet üzerinden alışveriş yapmaya karar verdim şimdi linklerini aşağıya koyacağım ama acilen değiştirmem lazım su filtrem bozuldu.Gelene kadar hergün su değişimi yapacağım neyseki pompa var :) yardımcı olursanız çok sevinirim.özelliklede ışıklandırma olayım yoktu uv a ve b lambasından ısıtıcı lambaya kadar Güneşi ışığını görmediğinide farzederek önerilerde bulunabilirseniz çoooook sevinirim :)) .Uygun olmayanlar için önerilinizi bekliyorum :) akvaryumumum 30x40 yükseklik 30 cm.

su filtresi: mailto:/urun_detay.aspx?kat=157&urn=11164
kuruma sehpası: mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=12140
ışıklandırma : mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=13230
mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=13217
mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=8039
eksik kalanlar var sanırım farkettiklerinizi bana gönderebilirseniz.bu sitede kredi kartım avantajlı oluyor o yüzden bu siteden alıyorum.Teşekkürler şimdiden :)

yorumlar tamamlanınca ekipmanlarımın hemen siparişi vereceğim :( nolur yardım edin :( onlar zarar görecekler diye cok korkuyorum.güvendiğim su filtremde bozulunca endişeleniyorum :( taksitlendirmeden dolayım rahatı su filtresinin özellikle cok iyi bir temizleyici olması için 50 tlye kadar gözden cıkardm.

Cvp: aksesuarlarımı yeniliyorum :)

Filtre için kaç litre debili olduğunu göremedim linkte. Saatlik debisi akvaryum litresininin 8-9 katı olmalı en az. Eheim marka olarak en iyilerden. Şelale filtrelere de bakabilirsiniz.Kaplumbağa adası güzel. Lambalardan ısıtıcı lambaya o kadar para vermenize gerek yok bence. Mandallı lambaları yapı marketlerin aydınlatma bölümlerinde daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. İlk ve ikinci lamba linkleri yerine ampul şeklinde bir uvb almanızı öneririm tam kuru alan üzerine tutturabilirsiniz ve %5lik uvb olmalı. Eksik olarak ısıtıcı 100 wattlık ve bir termometre alabilirsiniz.

tubidik' Alıntı:
Filtre için kaç litre debili olduğunu göremedim linkte. Saatlik debisi akvaryum litresininin 8-9 katı olmalı en az. Eheim marka olarak en iyilerden. Şelale filtrelere de bakabilirsiniz.Kaplumbağa adası güzel. Lambalardan ısıtıcı lambaya o kadar para vermenize gerek yok bence. Mandallı lambaları yapı marketlerin aydınlatma bölümlerinde daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. İlk ve ikinci lamba linkleri yerine ampul şeklinde bir uvb almanızı öneririm tam kuru alan üzerine tutturabilirsiniz ve %5lik uvb olmalı. Eksik olarak ısıtıcı 100 wattlık ve bir termometre alabilirsiniz.
[/qumö

öncelikle cok teşekkür ederim yardımınız için ısıtıcıyı kışa doğru almayı düşünüyorum şuan suyun derecesi 31 derece :S içerde klima yok cünkü vantilatörle idare ediyoruz.klimalı bir odamızda yok dışarı nemden nefes alınmıyor,ben nefes alamıyorum tospişlerim nasıl dayanıyorlar anlamış değilim ki su arıtıcım da bozulduki büyük sıkıntı yani. yapı marketlerine gittim adana 2 tane var oralarda bulamadım ama lambayıda bulamadım üstelik şaşırıyorlar birde sanki köy burası :S Eheim markaya baktım hemen siz söyleyince bu sitede yok diğer sitelere bakacağım ama eğer kafama kredi kartına taksitlendrme olayı sıkıntı ise burdan almak zorunda kalacağım ozaman şimdiki linktekini alıp garantileyimmi nedersiniz ?

su filtresi: mailto:/urun_detay.aspx?kat=157&urn=11163

Linkteki filtreyi ben anlayamadım :) Sitede balık kısmındaki aksesuarlardan iç filtre veya şelale filtrelere de bakabilirsiniz. Atman da marka olarak iyidir fiyatı da eheim ya da tetra tec gibi markalara göre daha uygundur. Saatte 400 litre çeviren filtreler size uygun olur sanıyorum. Şelale filtrelere de bakabilirsiniz. İç filtreye göre daha iyi temizlik sağlar dip çekimi ile beraber kullandığınızda. Alışveriş yapacağınız sitelerde seçenek çok var dediğim gibi balık bölümlerinden aksesuarları seçip iç filtre veya şelale filtreleri inceleyebilirsiniz.

tubidik' Alıntı:
Linkteki filtreyi ben anlayamadım :) Sitede balık kısmındaki aksesuarlardan iç filtre veya şelale filtrelere de bakabilirsiniz. Atman da marka olarak iyidir fiyatı da eheim ya da tetra tec gibi markalara göre daha uygundur. Saatte 400 litre çeviren filtreler size uygun olur sanıyorum. Şelale filtrelere de bakabilirsiniz. İç filtreye göre daha iyi temizlik sağlar dip çekimi ile beraber kullandığınızda. Alışveriş yapacağınız sitelerde seçenek çok var dediğim gibi balık bölümlerinden aksesuarları seçip iç filtre veya şelale filtreleri inceleyebilirsiniz.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=239&urn=3528 dediğinizi yaptım ve araştırdım bu nasıl sizce ? eheim marka :) ama sanki şelalesi yok gibi bende orasını anlayamadım.birde dip çekimli ile beraber demişsiniz :S ben onu anlayamadım.dip çekimi ayriyeten bir cihazmı diple ilgili dip süpürgesi cıkıyor karşıma hep :S o konudada yardımcı olabilirsiniz çoooooook sevineceğim.nasıl teşekkür etsem azdır bu işte yeni olduğum için zorlanıyorum kusurabakmayın lütfen :$

Rica ederim. Seçtiğiniz filtre iç filtre. Şelale filtreler akvaryumun kenarına asılıp suyu yukardan şelale gibi veriyor :) Dip çekimi sizin de gördüğünüz dip süpürgeleri ile yapılıyor, haftada bir %20 su değişimi için veya tabandaki pislikleri toplamak için kullanabiliyoruz :) Filtre olarak sizin akvaryum boyutu ve tek kapluş olması göz önünde bulundurulduğunda mailto:/urun_detay.aspx?kat=239&urn=2503 aynı markanın bir küçük modeli de işe yarar galiba. Diğeri boy olarak da biraz büyük geldi bana ki 22cm yükseklik yazıyor sizin akvaryum yüksekliği 30 cm ve kuru alan payı bırakmak zorunda kalacaksınız. Sıkıntı çıkabilir hem ileride akvaryumu büyüttüğünüzde de alacağınız bir dış filtreye yardımcı olarak kullanmaya devam edersiniz zaten.
mailto:/forum/Duyuru-sukaplumbagasi-com-e-book-projemiz.html linkteki e-book tan genel anlamda kapluşlar ekipmanlar bakım beslenme gibi konularda bilgi edinebilirsiniz. İsterseniz bir göz gezdirin :)

Bence son linkini verdiğiniz ısıtma lambasını almayınız zaten normal lamba ve daha pahalı.
1 masa Lambası alın (7,5tl) Normal 1 tl lik ampul takın ısınmak için.
UvB lambayı 2 saatten fazla açık tutmayın Zarar veriyor. bilinçli birinden duydum.

tubidik' Alıntı:
Rica ederim. Seçtiğiniz filtre iç filtre. Şelale filtreler akvaryumun kenarına asılıp suyu yukardan şelale gibi veriyor :) Dip çekimi sizin de gördüğünüz dip süpürgeleri ile yapılıyor, haftada bir %20 su değişimi için veya tabandaki pislikleri toplamak için kullanabiliyoruz :) Filtre olarak sizin akvaryum boyutu ve tek kapluş olması göz önünde bulundurulduğunda mailto:/urun_detay.aspx?kat=239&urn=2503 aynı markanın bir küçük modeli de işe yarar galiba. Diğeri boy olarak da biraz büyük geldi bana ki 22cm yükseklik yazıyor sizin akvaryum yüksekliği 30 cm ve kuru alan payı bırakmak zorunda kalacaksınız. Sıkıntı çıkabilir hem ileride akvaryumu büyüttüğünüzde de alacağınız bir dış filtreye yardımcı olarak kullanmaya devam edersiniz zaten.
mailto:/forum/Duyuru-sukaplumbagasi-com-e-book-projemiz.html linkteki e-book tan genel anlamda kapluşlar ekipmanlar bakım beslenme gibi konularda bilgi edinebilirsiniz. İsterseniz bir göz gezdirin :)
çok teşekkür ederim gönderdiğiniz linklede hepsini okudum hemen sık kullanılanlara attım çok işime yaradı çok teşekkürler :)) şimdi bir tanede dip temizleyici alacağım su pompası vardı almıştım su değişiminde kullanmak için ama çok özellikle birşey değil açıkçası.seçtiğiniz iç filtreyi satın alıyorum şimdi çok teşekkürler tekrardan :)

Qeswirt' Alıntı:
Bence son linkini verdiğiniz ısıtma lambasını almayınız zaten normal lamba ve daha pahalı.
1 masa Lambası alın (7,5tl) Normal 1 tl lik ampul takın ısınmak için.
UvB lambayı 2 saatten fazla açık tutmayın Zarar veriyor. bilinçli birinden duydum.

evet bende bu sitede okumuştum 2 saat açık kalması gerektiğini.Onlardan bende vazgeçtim.o yüzden çarşıdan almaya karar verdim.Bilgilendirmeler yardımlarınız önerileriniz için çok teşekkür ederim :)

Bende Eheim 2008 ve 2012 iç filtre var. Gayet sorunsuz çalışıyor.
Ancak bu kadar konuşmanın arasında size ilk önerim akvaryumu büyütmeniz olurdu. Bu kadar masraf yapacaksınız. Bari akvaryumu biraz daha büyütünki değsin. Aksi halde 1-2 seneye tekrar sil baştan yapacaksınız. Hatta yeni akvaryuma göre tekrar tüm ekipmanlar yenilenecek.

AEK' Alıntı:
Bende Eheim 2008 ve 2012 iç filtre var. Gayet sorunsuz çalışıyor.
Ancak bu kadar konuşmanın arasında size ilk önerim akvaryumu büyütmeniz olurdu. Bu kadar masraf yapacaksınız. Bari akvaryumu biraz daha büyütünki değsin. Aksi halde 1-2 seneye tekrar sil baştan yapacaksınız. Hatta yeni akvaryuma göre tekrar tüm ekipmanlar yenilenecek.
:) evet bende bugün siparişetri verdim kargodaymış.iki güne elime geçer akvaryumu işin kötü tarafı daha yeni aldım dahada küçük bir akvaryumdalardı 1 2 sene ise gayet iyi :) ben bir kaç aya kadar değiştiririm tekrar diyordum :) ilk fırsatta onuda tekrar değiştiririm yavaş yavaş :) teşekkür ederim öneri ve bilgilendirmeleriniz için :)))

Gerçi ben akvaryumun yetecek süresi ile ilgili konuyu kaplumbağalarınızın yavru olduğunu düşünerek belirttim. Akvaryumu ekipmanları ile tamamlayınca içinde canlılar varken paylaşırsanız daha net fikir yürütebilirim :)
Şimdiden yeni evleri hayırlı olsun kaplumbağalara.

AEK' Alıntı:
Gerçi ben akvaryumun yetecek süresi ile ilgili konuyu kaplumbağalarınızın yavru olduğunu düşünerek belirttim. Akvaryumu ekipmanları ile tamamlayınca içinde canlılar varken paylaşırsanız daha net fikir yürütebilirim :)
Şimdiden yeni evleri hayırlı olsun kaplumbağalara.

Çok teşekkür ederim akvaryumu değiştirmem gerekecek ama en azından şimdilik idare edecek büyüklükte cok küçük değiller açıkçası :) ekipmanlar tamamlamanınca çekip fotolarını koyarım :)ozamanda yorumları beklerim :)

Geri