Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum almalı mıyım?

simbat237

Bronz 1 Üye
ya bende 10 tl lık kucuk kap var acaba akvaryummu almam gerek bıde sularını fazla doldurmuyorum başparmagımın uzunlugu kadar dolduruyorum acaba daha cok koysam nefes alma konusunda rahatsız olurlaarmı 2 kaplumbagam var bırı baş parmagım kadar dıgerı bırazdaha buyuk buyuk olan kahverengı kucuk ıse kırmızı yanaklı galıba aama bununkı turuncu neyse buyukkab alıyımmı bıde benı sevdıklerını nerden anlamalıyım ve yumurta nasıl yaparlar kadın yada erkek oldugunu nasıl anlaya bılırım cok uzun oldu bılıyorum cevapları takıp edecegım..

Cvp: YARDIM EDİNN :((

Bence en kısa zamansa akvaryum ısıtıcı filtre vb. almanız gerekiyor. Yoksa kaplumbağalarınız hasta olurlar. Akciger enfeksiyonu mantar gibi seylerle karsılasırsınız. Eger sizden korkmuyorlarsa ve uygun yasamı onlara saglarsanız zaten sizi severler :) yumurtlama konusunda bir bilgim yok maalesef.

hümeyraa' Alıntı:
Bence en kısa zamansa akvaryum ısıtıcı filtre vb. almanız gerekiyor. Yoksa kaplumbağalarınız hasta olurlar. Akciger enfeksiyonu mantar gibi seylerle karsılasırsınız. Eger sizden korkmuyorlarsa ve uygun yasamı onlara saglarsanız zaten sizi severler :) yumurtlama konusunda bir bilgim yok maalesef.

tamam da peki yenı akvaryum alsam nasıl nefes alıcaklar ve guneslenemeyecekler bıde turuncu yanaklı kaplumbagamın gozu sısmıs coktan 1 ay oldu ne anlama gelıyor?

Buyuk ihtimalle ya gözü enfeksiyon kapmıs yada akciger enfeksiyonu geciriyor. İlerlemeden tedavi etmelisiniz hemen akvaryum alın ısıtıcıyı 33 dereceye getirin eger burnundan baloncuk cıkıyorsa nefes alıp vermede güclük cekiyorsa surekli karada duruyorsa akciger enfeksiyonudur. bu belirtiler varsa tedaviye baslayın derim. gözüne terramisin göz kremi sürün. Saglıklı kaplumbaga derin suda bogulmaz zaten akvaryumda kuru alanı olmalı. eger akciğer enfeksiyonu geçiriyorsa suyu kabugunu gecmeyecek sekilde koyun cunku nefe almada zorluk yasar ve suyuna kaya tuzu atın.

Cvp: Akvaryum almalı mıyım?

dedıın kremı surerken kafasını ıcerı ceke bılır ve guneste koymam ıyı gelırmı sırt kabugunuda bırazdan fızcalıyacam gıdıgının altınıda ogsuyom
ama bu kremı nasıl sureyım:?

Kulak cöpüyle bastırmadan kaplusa zarar vermeden yapmalısınız ve kremi cok az surmelisiniz surdukten sonra 15 dakika kuru alanda bekletmelisiniz. Fırcalarken de bastırmamalısınız. Kabuguna zarar verebilirsiniz. bence saglık durumlarını kontrol edin. eger sağlıklı iseler suyun sıcaklıgı 28 derece hasta iseler 33 derece olmalı..

pekı akvaryumdakı guneslenme yerını nasıl yapıcam yoksa yapıstımalı bıseymı yada akvaryumla bıtısıkmı

Forumda arama yapıp nasıl yapacagınızı bulabilirsiniz. Petshoplardanda alabilirsiniz..

Mehmet Bey 2 kaplumbağa için en azından 80-100 litre civarı bir akvaryum almalısınız ki hayvanlar rahat etsin.
Kuru alanı da cd kabından, camdan yapabilirsiniz ya da hazır satılanlardan alabilirsiniz.

Zencefil' Alıntı:
Mehmet Bey 2 kaplumbağa için en azından 80-100 litre civarı bir akvaryum almalısınız ki hayvanlar rahat etsin.
Kuru alanı da cd kabından, camdan yapabilirsiniz ya da hazır satılanlardan alabilirsiniz.

pekı fıyatları neydır efendım

cok pahalı dıyorlar

100 litre akvaryumu eğer hazır alırsanız 60-100 arası bir fiyata denk gelir. Eğer fiyattan çekiniyorsanız kendiniz bir çok çeşitte kuru alan yapabilirsiniz. Akvaryum ve gerekli ekipmanlar şarttır. En azından bir canlı için bunu yapmanız gerekir.

Geri