Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum boyutlar

ileriye dönük 300 W garantili olur
Tamam o daha önce attığım 2. El ısıtıcıyı alayım o zaman.
Baban yapacaksa bendeki gibi dış filtre içine girecek boyda dolabı olsun. Bir de yarım ton kaldıracak sağlamlıkta
Onu ayarlar, konuşurum.
Yalnız kuşak akvaryum üstü kuru alan için sıkıntı.
İşte onu bir şekilde ayarlamaya çalışacağım. En kısa sürede sistemi kurmak istiyorum.

Cem beyin dediği gibi bu boyutlarda 8mm pek güvenli değil. Önden 12mm gibi gözüküyor ama bu silikonun kalınlığı olabilir keza yan taraftan çekilen resimde cam 8mm gibi gözüküyor.

Aslında kuşak sizi çok fazla sıkıntıysa sokmaz. Sadece karşı cam ile arasındaki mesafeyi ölçmelisiniz. Eğer aradaki mesafe 40-45cm den uzunsa 30cm-35cm uzunluğundaki bir kuru alan koyulabilir.

Eğer aradaki mesafe 40cm den kısaysa kuru alanı 40-45cm yapabilirsiniz bu sayede kuşak kuru alanın altında kalmış olur. Ve bu daha estetik ve uzun ömürlü olur.

Benim akvaryumumda çift kuşak kullanıldığı için bir kuşak kuru alanın altında, diğeri ilk söylediğim şekilde duruyor.

kaplumbaga.jpg

Kuru alandaki arka fondan bahsediyorsanız Exo Terra arka fon olarak satılıyor.

Bu arka fonu kaplumbağam kaçmaya çalıştığı zamanlarda tırmıklamıştı ama onun haricinde ilgilenmedi. Arka fonu kötü bir duruma sokmadığı için kullanmaya devam ettim.

kaplumbaga tırmanıyor

Kuru alan tabanında yapay çim var.

Geri