Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum dizaynı

OkanMutlu

Yeni Üye
Akvaryumuma florasan taktırmak istiyorum sizce neresine taktırmalıyım ?

Cvp: Akvaryum dizaynı

Su altına mı takmak istiyorsunuz yoksa akvaryumun üstüne mi?

Uygun fiyatta bişey yaptırmak istiyorum ona göre önerirseniz sevinirim :/

Su altı florasanları pek doğal bir görünüm sağlamıyor. Ben olsam dışarı yaptırırım. Maliyetinin fazla olacağını sanmıyorum. En fazla 20 TL falan olur gibi geliyor.

Babam tanıdıklarına yaptırcakmış. Floresan güneş enerjisinide veriyomuş öyle yazıyor internette

Eğer gün ışığı (sunlight) modellerini seçerseniz güneş ışığını taklit eder; fakat kaplumbağanızın kabuğunu güçlendirmek için gerekli uvb ışını kesinlikle vermez. Ayrıca uvb lamba almanız gerekir. Ya da vitamin takviyesi yapmalısınız. Ayrıca florasan lambalar ısı vermez sadece aydınlatır. Fakat kaplumbağaların güneşlenmesi için gerekli lambalar ısı veren lambalar.

Aşağıdaki konuda istediğiniz bilgiler geniş olarak bulunmaktadır. Lütfen kaplumbağanızın SAĞLIĞI için oradaki bilgileri göz önünde alarak seçim yapın:

mailto:/forum/Konu-aydinlatma-hakkinda-hersey-isitma-lambalari-ve-uv-lambalar.html

Benim lambam akkor lamba 60 watt çok sıcak ya fazlası zarar olmasın mı ? :S

60watt yerine 40 watt kullanabilirsiniz. Fiyatları 1 tl gibi epey ucuz. Ya da 60wattı daha uzaktan tutabilirsiniz. Eğer uzaklaştırma imkanız yoksa düşük watt tercih edin. Evdeki herhangi bir termometre ile sıcaklığı ölçün.30-35C derece uygun olacaktır.

40 watt için kuru alan ile lamba arasındaki mesafeyi 10-15 cm, 25 watt için ise 7-8 cm arasında tutarsanız yeterli olur. Kapluşlar da pişmez :)

Geri