Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Filtre

Batun

Bronz 4 Üye
Merhaba 40x80 h:50cm akvaryum almaya karar verdim. Sera fil bioactive 130 filitre bu akvaryum için uygun olur mu?

Ekli dosyalar

• IMG_3443.jpeg
    IMG_3443.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_3444.jpeg
    IMG_3444.jpeg
    262.2 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_3445.jpeg
    IMG_3445.jpeg
    892.5 KB · Görüntüleme: 7
Bir diğer ürün ise Dophin Astro Dış Filitre 800 L/H 200-AS2208ASD olan ürün bu daha iyi olduğunu düşünüyorum saatte boşalttığı su hacmi açıdından.

Ekli dosyalar

• IMG_3461.jpeg
    IMG_3461.jpeg
    568.7 KB · Görüntüleme: 2
  • IMG_3462.jpeg
    IMG_3462.jpeg
    1,013.2 KB · Görüntüleme: 2
Sera iş görmez, debisi düşük kovası ufak. İkinci filtre uygun şartları karşılıyor ama kaliteli bir ürün değil. Bu özelliklere sahip filtrelere de bakın. Lifetech markaya da bakın sonra kalite fiyat karşılaştırması yapalım.

Dophin 1000 l/h 2874TL , Lifetech 1000 l/h 2368 TL ye bulabiliyorum. Ama lifetech için çok ses yapıyor motoru diye yorum yapmışlar. Bir de öğrenmek istediğim 50cm yükseklikteki akvaryumu su yüksekliği 35cm de bırakacağım. Bu filitrenin hortumları suya erişebilecek mi?

Ses herkese göre göreceli. Bazı filtreler gerçekten ses yapıyor. Özellikle eski nesil motorlar. Tetralar sessizdir. Kaliteliler arasında en düşük fiyatlı olandır.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm idi?

Hortumlar uzundur. 1,80 cm civarları olur. Su içi plastik boruları olur. Akvaryum üstünde bağlantı vanaları vardır. Onlara bağlanır. Su içine girmez.

6.5 cm kabuk boyu. Ben camdan yaptıracağım akvaryumu o yüzden bağlantı vanası akvaryumun kendisinde olmayacak tabi. Motorun kendi hortumu suya indirmem gerekiyor. O yüzden merak ettim dirsekten sonra yeterli olur mu iniş borusunun boyu diye.

Hayvan ufak daha acelesi yok iç filtre ile idare edersiniz.

Dış filtreler ucuz ürün değiller. 8 cm kabuk boyu gibi tetra ex 700 plus modeli kullanırsınız bu ömürlük akvaryumda da kullanılır. Şimdiden hesaplı bulursanız alın. Şu an kullansanız hayvanı savurabilir. Bu akvaryuma göre dış filtre alırsanız çöp olur.

30 cm üstü su derinliği olursa sobo 808c köşe filtre uygun. Alt hazneye elyaf üst hazneye zeolit koyarsınız. Derinlik yeterli olmazsa sunsun hj752 alın. Bu filtreleri de ömürlük akvaryumda uçuşan deriler için kullanmaya devam ederiz. İç filtreler hava kabarcığı verdiği için biraz ses olur.

Dediğinizi anlamadım.

Merhaba Sobo 808C aldım içinde sünger filitre iki adet ve en altta plastik tırtıklı toplardan ekstra filitre malzemesi almam gerekli olur mu?

Alt hazneye biobalların yerine elyaf alın. Üstte süngerler durabilir yada dediğim gibi malzeme koyabilirsiniz.

Carbona gerek yok. İç filtre dış filtre gibi değildir iç filtrede salınım yapar. Yalnız zeolite yerine carbon-zeo karışımlı malzeme alınabilir. Bunda az olduğu için salınım olmuyor.

Dediğiniz gibi, tabana elyaf koyayım üstüne zeolite malzeme yeterli olur sanırım sonra süngeri var zaten.

Carbona gerek yok. İç filtre dış filtre gibi değildir iç filtrede salınım yapar. Yalnız zeolite yerine carbon-zeo karışımlı malzeme alınabilir. Bunda az olduğu için salınım olmuyor.
Bahsettiğiniz ürün sanırım bu Eurostar zeo karbon

Ekli dosyalar

• IMG_3580.jpeg
    IMG_3580.jpeg
    825.8 KB · Görüntüleme: 3
Evet. Birkaç markanın var ama en ucuza bu satıyor.

Geri