Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum hakkında

yasin187

Bronz 3 Üye
merhaba arkadaşlar yardım edin bi konu hakkında

akvaryuma full su doldursam acaba birşey olur mu kapluşlar icin Filtre var ! Kuru alan var lambası var

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Kaplumbagalar paludaryumda yaşar yani kuru alanında olması zorunlu :)

peki :) tesekkur ederim yeni kuru alan yapmaya calısacağım fikir verin malzeme falan :D neyden yapabilrim acaba :

cd kabından yapabilrsiniz :) forumu araştırırsanız çok güzel,kolay kuru alan örnekleri var

İçlernde kolayları var biraz güvenle yapabilceğinizi düşünüyorum

Akvaryum büyükse taş kullanabilirsiniz. Taş büyük olursa su seviyesi sıkıntısı oluşmaz. er daralmasın istiyorsanız cd kabı var ama çok sağlam olmayabiliyorlar.. Vantuz düşmesi gibi, ve kaplumbağa büyüyünce sorun oluyor... Ben ilk zamanlar evdeki bir eşyadan yapmıştım, sonra cd en son da taş ve mutluyum... Ama pislikleri arka tarafında topluyor taş... Bir de şu var... Cam yaptırabilirsiniz ve üzerine halıkaymaz koyabilirsiniz

sonunda yaptm cd kabından :D video ekliceğim :D taşda koysam sorun olurmu !
filtre beyler hep acık kalmak zorundamı ??

evet filitre hep açık olmak zorunda. ben kuru alanı resim çantasından yaptım parça kestim üzerinede halı kaydırmazından kestim ve diktim çok güzel de oldu işte bu linketede resimleri var. mailto:/forum/fakirhaneden-saraya-d-t-1358.html

yok halı parçası değil 1 milyoncularda satılıyor halı kaydırmazı. halıların altına kouyluyor halı kaymasın diye 1 tl ye aldım ya her yerde var onlardan kolay bulanabilcek birşey :)

tamam bugün alırım kaç tane lazım

1 tane yeter ya zaten kuru alanın eninde boyunda kesiliyor yani çok artıyor. ama resim çantanız var mı ? onun üzerine dikeceksiniz kalın iğneyle kaydırmazı.

Malesef yok resim çantası ama başka malzemeden olur mu?

olurda böyle benim o resmimdeki gibi eğiliğp bükülecek birşey olması gerek cd kabının üzerinede o kaydırmazı koyup kuru alan yapanlar var.

Geri