Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Hakkında.

Kaplumbağa Sever =)

Bronz 5 Üye
Bugün berbere gittiğimde bekleme bölümünde bir akvaryum gördüm.Gerçekten çok güzeldi :)
Saçım Kesildikten sonra adama akvaryumun fiyatını sordum
bana akvaryumun çok büyük olmasına rağmen 20 TL ye aldığını söyledi şaşırdım tabi okadar büyük şey okadar olurmu diye sonra bir araştırma yaptım :D (meraklı insanın hali başka oluyo :D) FİYATLAR genellikle şu şekilde :
Küçük akvaryum : 15-20 TL arası
Orta boyut akvaryum : 20-30 TL arası
Büyük akvaryum : 40-50 TL arası

Sonra dekoruna baktım içinde Japon balığı , köpek balığı ve kedi balığı vardı.
Kapluşlara göre nasıl dekor olur diye düşündüm su seviyesini biraz indirip zemine çakıl taşları koyup kuru alanıda su kısmıyla hava kısmının arasına yapıştırırsak basit bir akvaryum haline gelir ...

Dipnot:Kuaförde kaplumbağa yoktu :D :)

Büyük akvaryum kaça kaç acaba?Fiyatı iyiymiş berberdeki akvaryumun.

Akvaryum köpek balığı çok büyük olmazlar.Bir ara bende alcaktım pirana ile köpek balığı ama vazgeçtim.

Benim gördüğüm köpek balığıydı eminim çünkü benim dayımda beslemişti ondan 10 cm falan fazla büyük değildi

o büyüyüp bütün balıkları yemiyor mu?hayret.ben hiç balık beslemedim o yüzden bilmiyorum.

Ufak balıklara saldırabilir.Piranalar çok fena direk saldırıyorlarmış.

alcatraz' Alıntı:
Akvaryum köpek balığı çok büyük olmazlar.Bir ara bende alcaktım pirana ile köpek balığı ama vazgeçtim.

Zaten köpek balığı normal süs balığı gibi birşey dişleri fazla yok.Ama pirana baya tehlikeli.Pirana alsaydınız köpek balığıyla anlaşamayabilir ve onu yiyebilir ya da öldürebilirdi.

Edit zencefil:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

Akvaryumcuda satılan köpek balıkları 2 türdür. Pengasus ve challenger zararsızdırlar. Pengasuslar 1000 litrede beslendikleri taktirde 1 metre oluyor. Challengeri havuzda beslersek 2 metre oluyor. Ben bir aralar pengasusla birlikte japon balığı beslemiştim. Japonlardan korkuyorlar. Ayrıca piranalar satılmıyor onlar pacu ayrıca hiç zararlı değiller benim amcamın oğlunda var amcamın oğlu elini soktuğunda okşatıyorlar. Ayrıca otçullardır.

Arkadaşlar bir hatırlatma: Balıklar bulunduğu ortam kadar büyürler. Nekadar büyük akvaryum balıklarınız okadar büyür ;)

tuncomunco' Alıntı:
Arkadaşlar bir hatırlatma: Balıklar bulunduğu ortam kadar büyürler. Nekadar büyük akvaryum balıklarınız okadar büyür ;)

Aaa!Benim akvaryumum küçük.Ben ona yenisini almazsam hep bebek mi kalır?

hep bebek kalmaz o senin besleyişine bağlıdır daha çok , akvaryumun boyutu balık için yeterliyse o büyür zaten

Constantin' Alıntı:
hep bebek kalmaz o senin besleyişine bağlıdır daha çok , akvaryumun boyutu balık için yeterliyse o büyür zaten
Bebek kalmaktan bahsetmiyorum. Boyutu akvaryumla orantılı olarak büyür. Atıyorum bir x balığı gölde 1 m oluyorsa senin 100cm lik akvaryumunda 10 15 cm olur en fazla.
Öyle yaratılmışlar. :)

Geri