Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum için ekipman önerileri

Tetsuya Kataki

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar bi fanus edindim ama küçük daha sonra büyüğünü edinecem boyutlarını akşam atıcam ekipmanları bi yazarmısınız

arkadaşlar yeni fark ettim fanus demişim akvaryum olucaktı k.b

Cvp: Bi yardım ederseniz

akvaryumun ölçülerini yaz. uygun değilse değişmen gerekebilir. şimdilik kullanma. böylece gereksiz masraflar iş açmasın başına.

Cvp: Akvaryum için ekipman önerileri

Akvaryum ölçülerini verince ekipmanlar için önerilerde bulunuruz. Kaç hayvan olduğunu ve boylarını yazarsanız akvaryumun yetip yetmeyeceğini de belirtiriz. Ön bilgi olarak tek yavru için 50 lt su hacmi gerekir.

en kısa sürede atacağım 2 tane kaplumbağam var boyutları biri 3 santim boyu 3.2 eni

diğerinin boyu 3.5 eni 3.3 şuan ölüm fanusundar ama akvaryuma geçiş yapacağız

Bu akvaryumda malesef kaplumbağa beslenmez. Akvaryum 13 lt hacimde. Kaçış boşluğu ile maksimum 10 lt su alanı belki olur. Tek yavru için 40-50 lt su hacmi olacak bir akvaryum gerekir. Yani 70-80 lt akvaryum hacmi gerekli. Ende önemli. Yani yavru için 1-1,5 sene götürecek akvaryum 50*40*40h= 80 lt (60 lt kullanım alanı) hadi bilemedin 50*30*40h=60 lt (40-50 lt kullanım alanı) olmalıdır.
Şu ankine alınacak ekipmanlarda işe yaramaz. Yani bahsettiğim akvaryumlarda daha güçlüleri gerekir.

Tamamen hastalanma riski ve hayvanlar için 1-2 ay işkence olacak. Hasta olurlarsa Veteriner gerektiğinde sistem anında kurulmalı. Bu durumda Veterinere götürülüp tedavide ettirmeli.

Geri