Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum kumu

Cvp: Akvaryum kumu

Daha koymadım akvaryuma akvaryumda bugün geldi yeni koydum yarın Filtre'yi alabileceğim Isıtıcıyıda bu hafta içinde alabileceğim param kalmadı bitirdiler :) akvaryumun boyutu 60(uzunluk)x40(yükseklik)x40(en) cd kabından idaretenlik kuru alan yaptım. Yalnız halı kaydırmaz mı kullanmalıyım yoksa çim halı mı ve bunları nerede bulabilirim bir züccaciyeye girdim bugün halı kaydırmaz koydum ama yoktur dedi. Nereden alabilirim ?

çim halı kullanın halı satan yerlerde bulabilirsiniz

Peki onu cd kabının üstüne koyup çim halının üstünede taşmı koyim yoksa yapıştırim mi tam bilmiyorumda böyle şeyleri ve olacaksada nasıl yapabilirim

akvaryum silikonu alın 7 tl ye yapıştırın ve cd kabından yapmayın kuru alanı bence camdan yapın isterseniz fotografını atın akvaryumun bensize bir kuru alan önerim tabi isterseniz ?

Akvaryuma silikon koymak istemiyorum ya yani vantuzların üstüne cd kabı koydum ve şimdilik rahat bir şekilde çıkmaları için bez koydum üstünede taş koydum birşey olmaması için. Akvaryum silikonunu nereden alabilirim ?

Cd kabına illa yapıştırmam gerekiyormu peki ?

yapışırsa iyi olur ama vantuzlarla tuttura bilirsin onuda

vantuzların üstüne camda koyabilirsiniz.ben olsam halı kaydırmaz kullanırdım:)

bence cim halı iyi aslında bende cim halı kullancaktım bulamadım burda :) kaplumbağalar bazıları sürtünüyorlar iyi oluyor yani

Arkadaşlar halıcıya gittim çim halı ve halıkaydırmaz yoktu bana halıflex verdi bedava bende aldım işe yarar demi :) . Bu arada iç filtre olarak sobo alamadım. Rs 702 aldım taktım temizliyo şuan

olsun oda işe yarar ya :) banyo paspası alsaydınız keşke ama :) filtre iyi işe yarar hayırlı olsun

Onu verdi bakalım bi süre kullanim beğenmezsem değiştiririm :) bunu cd kabına yapıştırmadan koyacam bi süre çünkü akvaryum silikonum yok ve parada suyunu çekti malesef :( . hava borusunu dışarı doğru çıkarttım suda baloncuk çıkıyor kaplumbağalar akıntıya gelince direk karşı tarafa geçiyorlar sürükleniyorlar :) ve iyi temizliyor baya kirlenmişti dünden beri :)

ozaman şimdilik koyma kalkar suyun üstüne :) temizliyorsa sorun yoktur 3 günde bir temizle filtreni fazla dolamasına izin verme süngerin

tamam 3 günde 1 temizlerim. Nasıl yapacaz peki onu nasıl koyacaz üstüne :)

vantuz varsa onunla tutturmayı dene ama yoksa hiç uğraşma durmaz yorulduna deymez :)

vantuz varda öyle çok değil. ee nasıl yapacam peki :)

Geri