Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum kuru alan için

seref

Bronz 1 Üye
akvaryumumda kuru alan taşlardan yaptım ama küçük oldu çok kuru alan için bi öerisi var mı güzel kaplumbağalarımın daha rahat çıkabilmesi için ? birde akvaryumum 40 25 20 boyutunda bu kaç litre oluyo ?

Cvp: akvaryum kuru alan için

Öncelikle akvaryumunuz 20lt .Kuru alanı taş yerine strafordan yada cd kabını birleştirerek yapabilirsin.Daha sonrada vantuz yardımıyla akvaryuma sabitleyebilirsiniz.Formda bu tür kuru alan örnekleri " Kendi yaptığımız sistemler " bölümünde bulunuyor.

20 lt yeterlimidir şimdilik yani daha 4 aylık.evet baktım çok güzel örnekler var fakat anlamadığım vantuzu cama yapıştırıyoruzda arka kısmını nasıl cd kabına tutturuyoruz orasını çözemedim yardımcı olursanız

20 litre yeterli değil maalesef, tek kaplumbağa için 1 - 1.5 seneliğine en az 60 litre bir akvaryum ayarlayın kendinize. Normalde bilimsel veri kaplumbağa başına 100 litredir.

Kancalı vantuzlar oluyor, cd kabının kenarlarına ufak delikler açıp kancalardan geçirip tutturabilirsiniz. Veya altlı üstlü vantuz yapıştırıp kuru alanı vantuzların arasına sıkıştırabilirsiniz. Bazıları da direkt vatuzların üstüne yerleştiriyor ama sabit durur mu belli olmaz.

merhaba ben şuan kabda besliyorum,ama 20 litre falan alıyo benim kapda boyutları aynı yani hemen hemen.Kuru alanı cd kutusundan yaptım bende,hem pratik yapımı kolay,hemde yer kaplamıyor.Cd kutusunu belirli yerlerden havya ile deldim ve vantuzların sıvrı kısmını deliklerden geçirdim,yapışkan kısımları ise kaba yapıştırdım.Ve üstünü halı kaydırmaz ile kapladım,Halı kaydırmazı bir milyolcularda falan bulabilirsin.Havya yerine delmek için vidayı veya tornavidayı ocakta ısıtarakda kullanabilirsin.

mailto:/forum/Konu-cakal-in-yeni-gecici-yuvasi.html?page=2

bakabilirsin istersen burdan.

Geri