Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum ölçümü değiştirdim

ata12

Altın 1 Üye
60x30x40 ölçülü akvaryum siparişi vermiştin fakat adam yapmamış şimdi boyutları kaç diye aradı benı bende 60x40x40 verdım iyimi yapmışım 20 litre daha fazla oldu 100 litre oluyor sizde iyimi yaptım kötümü

Cvp: akvaryum ölçümü deiştirdim

Tabi ki daha büyük olması kaplumbağalar için daha iyi olmuş.

kaplumbağalar akvaryumun en cok neresını kullanır

Kaplumbağalar akvaryumun en çok neresini kullanır?
1-Boy
2-Yükseklik
3-En

Cvp: akvaryum ölçümü değiştirdim

Ne kadar büyük o kadar iyi. Isıtıcın filtren de buna uygunsa uzun süre sorunsuz yaşarlar.

50w var sımdılık onu kullansam butun gun calısır demı ?

50 w biraz zor ısıtır. Filtrenin yanına koy. 75 olsa anlarım da. benimkide 50w. 30 litrelik akvaryumda kullanıyodum. şimdi 125 e gecicem. 100 veya 200 lük almayı düşünüyorum.

50 w olmaz. Çok zorlanır.

peki patlama ihtimali varmı

Tabiki patlama riski var. Aşırı yük binecek. Isıtacağı miktardan fazlasını ısıtmaya çalışacak.

Akvaryum ölçüleri de gayet iyi olmuş.

Emre abi 100-150 litreliğe 200 veya 300 alsam çok mu gelir?

eheim 100 w 100-150 diyor eheim 200 250-400 diyor ehem 300 600 litreden fazla diyor. Kararsızım

Eheim 100 w bence olmaz. 200 w alman daha iyi.
JBL 200 w da olur.
Tetra Tec 200 w da olur.

eheim tetra jbl nin tek tek mi düşüyor dereceleri yoksa atman gibi 2 şer 2 şer mi?

Daha dün söktüm taktım ama aklımda hiç kalmadı. Şimdi internet görsellerinde baktım eheim tek tek artıyor. Eve geçince eheim ve tetra tec için tekrar bakabilirim.

Bende görsellerden baktım eheim ve jbl tek tek. Hatta jbl 0,5 er derece ayarlanabiliyormuş öyle yazıyordu. Aşağı yukarı fiyatları aynı. Tetra da büyük ihtimal öyledir 1er dir.

Bu arada tetralar 31 dereceye kadar ısıtıyor yazıyor juenpette. Allah korusun hastalık olmasın da olur da gene karanti olursa suyu 33-34 yapmak gerek 31 az kalıyor gibi..

Yok hiç az değil. Ben hatırlamıyorum ama diğerleri bu anlamda daha iyiymiş.

50lt akvaryumum var neresine kadar su doldurmaliyim kaplumbagalarim 5cm kucukler daha.

Kaçmayacak şekilde en az boşluğu bırakıp suyu mümkün olduğunca çok koyun. Benim 5-6 cm kaplumbağam 65 cm derinlikte yüzüyor.

Emre abi, mantık olarak kabuk + kuyruk ve kafasıyla kaplumbağaların 30 cm olduklarını düşünürsek belklde daha fazla? Herneyse 50 cm yükseklik ömür boyu yetecek mi? yani sonucta kat cıkmadıgını düsünürsek. Sonucta 5-6 cm bosluk bıraksak kacar. 10 cm bıraksak yine kaçmaz mı?

Bu seferde az bir suda yani tabiri caizse plastik ölüm kabındaki gibi 5-6 cm lik sularda yaşayan 3-4 cm lik kaplumbaggalar gibi olmaz mı?

10 cm boşluktan su içinden kaçamaz. 40 cm de kötü değil bence. Zaten ilerki yaşta azda olsa hareketleri yavaşlayacak. Birde ben akvaryum ortamında 30 cm olacağını düşünmüyorum. Maksimum 25 cm de kalır gibi geliyor.

Geri