Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Projem İçin Öneriler

LaWSuiT

Bronz 3 Üye
konunun yeri burasımı tam emin değilim ama hatam varsa şimdiden kusura bakmayın :)

Uzunluk : 80 Cm
Genişlik : 35 Cm
Yükseklik : 50 Cm

Arkadaşlar yakın bi abimin alt camı patlayan akvaryumuna bugun itibari ile el atmış bulunuyorum :)
Sadece tabandaki camı yenileyip akvaryumu tekrar hayata geçireceğim

Sizce bu ölçüler yavru kaplumbağalar için nasıldır ? Ne gibi ekipmanlar kullanmalıyım ?

Mesela Filtre Seçimi , Isıtıcı Seçimi , UV Lamba Seçimi olarak bu boyutta bir akvaryuma neleri önerirsiniz ?
Yasak değilse hepsiburada linklerini alabilirim.. böylece benim içinde daha anlamlı olur
İlk defa böyle büyük bir işe kalkışıyorum ve yavaş yavaş bu akvaryumu tamamlamayı hedefliyorum Allahın izniyle :)

Akvaryum büyüklüğüne göre bir dış filtre şart öncelikle. Yaklaşık 140 litre hacmi oluyor bunun 5-6 katı temizleyen bir dış filtre ve 200 wattlık bir ısıtıcı işinizi görür. İsterseniz iç filtre de kullanabilirsiniz katı artıkları tutması için.UVB için bir bilgim yok malesef. Kolay gelsin.

Filtre olarak "ATMAN İÇ Filtre F304 1000LT" sipariş verdim.
Isıtıcı olarak "Roxin 300 W"

umarım doğru ürünleri almışımdır :))

Alabiliyorsanız florasan şeklinde olan değil de tasarruf ampulleri gibi olan uvb lambalar var onlardan alın. Yer sıkıntısı ve akvaryuma monte konusunda daha rahat olursunuz. Normal 40 mumluk ampulle yan yana koyarsınız.

İç filtrenin ileride yetersiz kalacağını düşünüyorum. Ayrıca hepsiburadadan sipariş verdiyseniz umarım benimki kadar uzun sürede teslim etmezler 10 günde telefonlar ederek zor ulaşabildim siparişlerime.

Akvaryumun dibine yiyemeyecekleri büyüklükte taş koyabilirsin ya da kum koyabilirsin, daha hoşlarına gider. Taş koyarsan temizlikte sorun yaşayabilirsin çünkü dışkıları ve yemek parçaları hep taşların altına kaçıyor.

Güneşlenebileceği bir taş mı düşünüyorsun yoksa kuru alan için platform mu düşünüyorsun bilmiyorum ama kaplumbağaların boyunu bilmediğimden tam bir akıl veremiyorum.

Paludaryumunuz yavru kaplumbağalar için 1-1.5 sene idare eder.

filtre ve ısıtıcı seçiminiz doğru.atman güzel bir marka.debiside iyi.roxinde güzel.bende roxinin 25 watt olanı var.en fazla 1 derece kaçırıyor.oda önemli değil zaten.akvaryum 1 yada 2 sene seni idare eder.kolay gelsin

sonunda yeni akvaryumu tamamladım arkadaslar

şimdi akvaryuma güzel bi kapak yani uvb ısıgı felan takmam lazım en kısa sürede

Geri