Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

AKVARYUM SEÇİMİ

pelin_müco

Yeni Üye
Merhaba benim şu kaplumbağam ilk aldığımda ölen balıklarımın akvaryumunda yaşıyordu ama daha konforlu olsun diye bu kırmızı yı aldım ve çok mutluydu 2 ay sonra bugün kaçmış annem tekrar buna koy dedi buraya koydum ama hiç memnun değil gibi çık derin geliyor.Öncekinden daha üzgün haraketsiz çıkmak istiyor her an hangisine koymalıyım??i

Ekli dosyalar

• IMG_20240523_223047_399.jpg
    IMG_20240523_223047_399.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20240523_223044_386.jpg
    IMG_20240523_223044_386.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 8
Su kaplumbağaları derin sularda yüzebilirler . Boyca uzun akvaryum yüzüp gelişmesini, derinlik ise akciğerlerinin gelişmesi ve nefes tutabilme kapasitesini artırır. İlk fotoğraftaki su seviyesine derin diyemeyiz. İkinci fotoğraftaki kaba biz ölüm kabı diyoruz.

Hayvanın kabuk boyu 5-6cm den küçükse ilk akvaryum yaz sonuna kadar götürür ama su seviyesini yükseltip kuru alan , ısıtma lambası ve su ısıtıcı temin etmeniz gerekiyor ayrıca akvaryumdaki bütün taşları çıkartın. Kıştan önce akvaryumu yenilemeli ve minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litreye kadar düz dikdörtgen bir akvaryuma geçmeniz lazım. Akvaryum ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider.

Isıtma lambasıyla alakalı bu konudan bilgi alabilirsiniz :

Kuru alanla alakalı bu konudan bilgi alabilirisiniz :

Kaplumbağa bakımıyla ilgili bu konudan detaylı bilgi alabilirsiniz :

• Beğen
Tepkiler: cem
Geri