Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum tasarımı

Kürşad

Bronz 5 Üye
Merhaba 30en 50 boy olacak şekilde bir akvaryum yaptım. sağ köşeye şelale sol köşeye kuru alan yapacağım. Bu yapıları poliüretan köpük ile yaptım(şişen köpük) bu suya salınım yapan bir madde. Bunu su bazlı akrilik boya ile boyasam hayvanlar için bir zararı olurmu? Başka bir kaplama yapmam gereklimi.
Birde ayrı olarak 6 7 cm su derinliği olacak birlikte yaşayabileceği bir canlı önerirmisiniz. Habitat gibi yapmak istiyorum.

Merhaba 30en 50 boy olacak şekilde bir akvaryum yaptım. sağ köşeye şelale sol köşeye kuru alan yapacağım. Bu yapıları poliüretan köpük ile yaptım(şişen köpük) bu suya salınım yapan bir madde. Bunu su bazlı akrilik boya ile boyasam hayvanlar için bir zararı olurmu? Başka bir kaplama yapmam gereklimi.
Birde ayrı olarak 6 7 cm su derinliği olacak birlikte yaşayabileceği bir canlı önerirmisiniz. Habitat gibi yapmak istiyorum.
6-7 cm su derinliği çok az. Hayvanın bolca yuzebilecegi yer olmalı. Su yüksekliğini en az 15cm yapın. Diğer canlılara 6-8cm kabuk boyundan küçükken zarar vermeyebilir ama onları yiyebilecek büyüklüğe geldiğinde engelleme şansınız yok.
Poliüretan köpük hakkında bilgim yok ama risk almamakta fayda var.

Geri