Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Taşı

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar akvaryumumda biraz büyük bir taş var.Taştan bazen küçük küçük taş parçacıkları suyun dibine düşüyor.Ve suyun çabuk kirlenmesine sebep oluyor.Kaplumbağa için sorun olur mu? Taşı kaldırmakta istemiyorum.Kapluşum onun üstüne çıkıp güneşlenmeyi çok seviyor.

Zaten akvaryumda bir tek filtre eksik :( Akvaryumun içi yeterince kalabalık birde onu nasıl içine koyacağımı bilmiyorum :( Aslında büyüdüğünde alabilirmişim öyle diyorlar.

Taşı iyice yıkadıktan sonra ufak parçaların düşmesi azalacaktır.
İlk başta benim kullandığım taşlarda da oluyordu bu parçalanma.Zamanla yıkandıkça bu sorun ortadan kalkıyor.

Heh teşekkür ederim zaten taşta yeni sayılır o yüzdende olabilir. :)

Size bir taktik vereyim banyo yaptığınız yere taşı koyun suyu sonna kadar açın ama fıskiyeyi çıkartın hortum olsun sadece taşı onla temizleyin küçük taşlar hemen sökülür.

Kaynamış suda taşı 1 saat kadar bekletin ve ardından soğuk suyla yıkayın... haftada 1 kez bunu yapın 1 ay boyunca...

Geri