Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum temizliği ile ilgili bi soru?

Nomek

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar akvaryumumu temizledikten sonra suyu doldurdum bide içine tuz atıp karıştırdım suyu...mikroplar ölsün diye..Bu kaplumbağalarıma zarar verir mi? daha kaplumbağaları koymadım içine...

keşke yapmayaydın o kaplumbağalar sanırım tatlı su kaplumbağası seninki tuzlu su oldu :D

tam hatırlayamıyorum nerde okuduğumu ama mantar tedavisinde suya tuz atıldığını okumuştum. ayrıca ben de her su değişiminden sonra akvaryumcudan aldığım tablet şeklinde bir şey atıyorum suya. bana tuz diye verdi adam. su değişimlerinde mavi damlayla birlikte bunu da at içine demişti :D

tubidik' Alıntı:
tam hatırlayamıyorum nerde okuduğumu ama mantar tedavisinde suya tuz atıldığını okumuştum.

Evet bende buna dayanarak yaptım.Bazıları o hastalık için tuzlu su banyosu yaptırdım filan diyodu.

Saglikli kaplumbagalarin suyuna tuz kesinlikle gerekmiyor buna ihtiyaç duymazlar. Normal temiz su koyun okadar, birde filtre. Öyle tuz koymak çok gereksiz.

tuzlu suya, tatlı su kaplumbağası bırakıyorum dememiş ki arkadaş..

hastalıkların tedavisinde kullanılan bir yöntem suya kaya tuzu koymak..

akvaryumu dezenfekte etmek için de kullanılabilir tuz.. daha sonra bol su ile durulayın..

tubidik' Alıntı:
tam hatırlayamıyorum nerde okuduğumu ama mantar tedavisinde suya tuz atıldığını okumuştum. ayrıca ben de her su değişiminden sonra akvaryumcudan aldığım tablet şeklinde bir şey atıyorum suya. bana tuz diye verdi adam. su değişimlerinde mavi damlayla birlikte bunu da at içine demişti :D
o tablet muhtemelen kaya tuzunun ta kendisidir..
akvaryumcular biraz fazla fiyata satıyor olabilir.. bunun yerine turşu için malzeme satan yerlerden daha ucuza ve fazlaca temin edebilirsiniz..

Geri