Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum ve Kuru alan

Cvp: Akvaryum ve Kuru alan

İpeksi yapraklı plastik bitrkiler var onlardan koyman daha iyi olur.

Vitolity markasını öneririm.

ecem plastik bitkinin kokusuyla salınımı orantılı. bunu şöyle düşün. bir su bardağına bunu koyup bekletip suyu içmen gibi bir durum. ipek yapraklının bazılarında plastik var ama o gövdesinde ve sert. genelde teldir gövdeleri salınım konusunda sırasıyla çoktan aza doğru plastik, silicon ve ipek diye gider.

Değiştirme imkanı varsa ipek olanlardan biri ile değişmek en iyisi.

Degistirmek degilde yinede ipek olan bir bitki almaya calisicam.

Ama yeme durumu varmi? Yerse ne olur?

Yapay bitkileri yemezler. Belki çok yosunlanma olursa ısırırlar. Bu hepsi için geçerli.

Tesekurler.

Bu arada (emin olamadim) reptivit vitamini haftada 2 kez mi uyguliyicam.

haftada bir 1 yeme, 1 damla.

Emre abi sanirim : "seninki bir sure yem yemedigi icin 1 ay haftada 2 kez ver" demisti diye hatirliyorum.

Kabukda sorunmu var? Iki kabuk arasinda kucuk bir parca daha kabuk var. (Isitici,kuru alan, lamba,akvaryum olan bir yerde besliyorum. Tetra reptomin ve karides yiyiyor.

Biraz daha net

Ekli dosyalar

• IMG_20130421_145150.jpg
    91.4 KB · Görüntüleme: 88
  • IMG_20130421_145655.jpg
    80.5 KB · Görüntüleme: 89

emre iki dediyse iki ver. iştahsız olduğuna dikkat etmedim. benim yazdığım normal durum için.

resimler parlak ama dediğini anladım. bazı hayvanlar eski kabukları çabuk atarken bazılarında kat kat üste biner ve zamanla atarlar. benimkilerde ikincisi gibi olmuştu. yani problem yok. bu yemlerin arasına bir de raffy p ekle sağlam olsun.

Evet yem yeme eksikliğinden kaynaklı bir desteğe ihtiyaç vardı. Hatta iştah içinde iyi oldu.
Tek eksik filtre idi, onuda tamamlandı mı bakım koşulları yakalanmış olacak.

Konu biraz uzaklaşmış ama anladığım kadarıyla kuru alanı 3 boyutlu çizdim eksikleri söyleyebilirsiniz...

Akvaryum: 50x50x50 kübik.

mailto:/18/r/mcjr5.jpg

http://j1304.hizliresim.com/18/r/mcju4.jpg

http://p1304.hizliresim.com/18/r/mcjwh.jpg

http://p1304.hizliresim.com/18/r/mcjyu.jpg

Mert, kuru alanın bir tarafını akvaryumun köşesine kadar çizmişsin diğerini tam köşeye götürmemişsin. Bence her iki tarafıda köşeye kadar götürme. Kuru alan zemininden bahsediyorum. O zaman akvaryumun ön tarafındaki fazla cama ihtiyaç kalmayacak. Kuru alan zemininin akvaryum yan camlarına bitiştiği yerdeki kuru alan yan iki camı akvaryum köşesine yakın bir yere kadar uzatsan kafi. Umarım tarif edebildim. Yani kuru alan yan camları üç tane değil sadece kuru alan zeminini oturtacağın şekilde iki tane olacak.

Geri