Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum yerine

Bir tane kaplumbağanız varsa şu anlık 40-50 litrelik bir akvaryum size yeterli gelir. İlerde büyütmeyim derseniz de en az 100-130 litrelik bir akvaryum alın derim şimdi. Ama ilerde büyütürüm diyorsanız 40-50 litre şu an ihtiyacınızı karşılar. O büyüklükteki akvaryumların fiyatı da 50-65 tl civarında. Ekipmanlarla beraber yaklaşık bir 80-100 tl yi bulur masrafınız.

Hemen yukarıda gördüğünüz otuz.com a tıklayarak istediğiniz akvaryumun fiyatına ulaşabilirsiniz. Ama buradakiler biraz pahalı eminim bulunduğunuz şehirde biraz araştırma yaparsanız fiyatı çok daha uygun akvaryumlar bulabilirsiniz.

ben ç.kale nin ilçesindeyim küçük bir yer burası zaten 3tane falan pet shop var onlarda çok küçük aradığımı bulabilceğimi sanmıyorum =)

Sipariş verirseniz getirirler muhtemelen. İlçelerde doğru düzgün bir petshop bulmak zor genelde ama çoğu siparişlere cevap veriyor.

Mutlaka ki ailenizin tanıdığı bir camcı vardır. Onlarla beraber gidin ve kaplumbağanıza güzel bir akvaryum ve kuru alan yaptırın. En az 80 cm boyu olsun akvaryumun. 80*50*50 (yükseklikte bir akvaryum) 8 mm camdan 60-70 TL ye yapılır.Kuru alanda 4 mm camdan 10-15 TL arasına mal olur isteğinze göre.Orada silikonlatırsınız cama kuru alanı ya da portatif yaptırırsınız. Bu sizi 3-4 sene idare eder 2 RES ile. Sonra daha da piyasaya hakim biri olarak(bu süre zarfında bol bol araştırma yapacağınızı varsayarak) onlara çok güzel vivaryumlar kurabilirsiniz.

Sağlıklı kapluşlar.

hepsiburada.com un çok güzel kargo teminatı ve bol çeşitleri var ordanda alabilirsiniz kredi kartınız varsa yada havale ile de ödeyebilirsiniz ben kapluşumun yemlerini falan oaradan aldım (;

Geri