Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum

tugbakaracaahat

Bronz 4 Üye
Bıdığım sürekli çıkmak istiyor. Hala fanusdan yeni akvaryumuna geçiremedim.ona koyunca daha çoo çıkmak istiyor. Arada deniyorum ama kıyamıyorum yine fanusa koyuyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Yeni akvaryumu filtreli ama küçük mü acaba

Ekli dosyalar

• IMG_2424.jpeg
    IMG_2424.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG_2423.jpeg
    IMG_2423.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 10
Keşke bu kabı almak yerine en azından 20 litrelik paludaryumlardan alsaydınız.

Evet haklısınız acemiliğime geldi. Örnek foto varsa atabilir misiniz? Cam mı olması gerekli bi de? Çok teşekkürler cevap için de

Bende olan fotoğraf biraz eski ben en iyisi akvaryumu anlatayım.
akvaryum 70x30x45 boyutunda. yaklaşık 60 litre. kaplumbağamın kabuk boyu yaklaşık 6cm, su yüksekliği 30cm, yem olarak ahm gammarus, tropical biorept w, sera raffy p, tropical axolotl, tetra reptomin kullanıyorum. su ısıtıcısı olarak tetra ht 50w kullanıyorum, filtre olarak sunsun hj 752 yi kullanıyorum, üst kısım sünger alt kısım elyaf, masa lambası olarak knitex ktx mandallı masa lambasını kullanıyorum, lamba olarak halojen 42w kullanıyorum kuru alan sabit olarak 32 derecede.

Bu akvaryumun boş hali. Camcıya 600 tl ye yaptırdım.

Ekli dosyalar

• 1E8BFE3D-A049-4F4F-ADDD-5B33BEA26080.jpeg
    1E8BFE3D-A049-4F4F-ADDD-5B33BEA26080.jpeg
    845.7 KB · Görüntüleme: 13
Ya şu anda bile yaklaşık 30 dakikadır çıkmak için çabalıyor. Bu süre bıraksam belki 2 saat sürer belki daha fazla. Hiç bıkmadan yorulmadan tırmanıyor çıkmak için. Neden olabilir acaba? Dışarda gezinmek mi istiyor anlayamadım. Dışarı çıktığında da arada kuytu bi yer bulup uyuyor. Dün 1 saat avcumun içinde uyudu 🤷‍♀️

Ya şu anda bile yaklaşık 30 dakikadır çıkmak için çabalıyor. Bu süre bıraksam belki 2 saat sürer belki daha fazla. Hiç bıkmadan yorulmadan tırmanıyor çıkmak için. Neden olabilir acaba? Dışarda gezinmek mi istiyor anlayamadım. Dışarı çıktığında da arada kuytu bi yer bulup uyuyor. Dün 1 saat avcumun içinde uyudu 🤷‍♀️
Kaplumbağayı dışarı çıkarmayın hem salmonella bulaştırabilir hemde mikrop kapabilir.
Çıkmak için çabalıyor derken tam olarak ne yapıyor?

fanusun kenarına gelip arka ayaklarının üzerine çıkıp neredeyse dışarı tırmanmaya çalışıyor

Peki bu hareketi sizi gördüğünde mi yapıyor yoksa sürekli mi?

Geri