Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum

furkansankapan

Bronz 1 Üye
birşey soracağım akvaryumun illaki cam mı olması lazım büyük plastik bir kapta yaşamaz mı altta ki resim gibi.

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim. Konuları uygun kategorilere açalım. Konu paludaryum bölümüne taşındı.

Ekli dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    5.6 KB · Görüntüleme: 212
ölüm fanusu demiyorum baya büyük bir plastik kap 50ye 30 bir plastik kap yükseklik 40 cm

Bakanlar var bakabilirsin sende ama akvaryum daha iyi olur. :)

Edit vamp_betl:Akvaryım değil akvaryum olacak.

Ben öyle bakacağım elimdeki kap akvaryumlardan daha büyük çünkü şimdiki halini ve sonraki halini göstercem sonra size.

Edit tubidik: Türçe'mize özen gösterelim.

furkansankapan' Alıntı:
bbn öle bakıcam elimdeki kap kavaryumlardan daha büyük çünkü
şimdiki halini ve sonraki halini göstercem sonra size

Isıtıcı ve filtrede koyacaksınız umarım içine.

Önemli Olan Büyüklüğü Değil Şeffaf Olup Olmaması Yani Kaplumbağa Kendini Hapis Gibi Hissetmiyecek Dışarıyı Görebilecek Sadece Tavan Değil Yani Anlatabildim mi ?

evet katılıyorum ümit erene çünkü biz nasıl bir yerden dışarıyı göremezsek kendimizi hapisteymiş gibi görüyorsak onlarda aynı şekilde.

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

evet bu şeffaf plastiklerde bakanlar var. Ölüm fanusundan kat kat iyidir tabii ki. Isıtıcı ve filtreyi de ihmal etme. Resimleri bekliyoruz :)

tabi ki de şeffaf ben kaplumbağama kıyamam önce ısıtıcıyı alacağım kış geliyor çünkü para biriktirip filtre alacağım sonra, sonra da eksikleri kapatacağım.

Edit alcatraz:Lütfen Türkçe sözcükler kullanalım.

Ben yeni kaplumbağa alıcağım akvaryumum yok.Aşadaki resime bir bakıp yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• makethumb.aspx.jpg
    makethumb.aspx.jpg
    13 KB · Görüntüleme: 99
Resmini koyduğunuz kaba bizler ölüm fanusu diyoruz. Bu kapta kaplumbağaların sağlıklı yaşaması için gerekli koşulları sağlayamazsınız. Kısaca işkence etmiş olursunuz. Naçizane tavsiyem önce akvaryum ve diğer ekipmanları tamamlayın, sonra kaplumbağa alın..

Yenisini almaya imkanınız yoksa 2. el satılan ekipmanlar olabilir araştırmanız gerekir. TuRkUaZ arkadaşımıza katılıyorum ilk önce akvaryumunu ve ekipmanlarını tamamladıktan sonra kaplumbağa alın yoksa bu mevsimde çok çabuk hastalanır ölümle sonuçlanabilir bu sefer daha çok üzülürsünüz lütfen dikkate alın

mailto:/forum/paludaryum-kurumu-t-28.html

Burayı bir incelerseniz fikir sahibi olursunuz. Hem gerekli ekipmanlar hakkında da bilgi almış olursunuz. Eğer tanıdığınız camcı varsa akvaryumu ona yaptırarak biraz daha azaltabilirsiniz masrafınızı. Siz bir bakın, yine de bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Orta ayar bir iç filtreyi 15 ile 25 tl arasında bulabilirsiniz. Yine orta ayar bir ısıtıcı 20 - 25 tl civarı. Isıtma lambası olarak ta bir süreliğine masa lambası da kullanabilirsiniz. Akvaryum sizin ebat seçiminize göre fiyatlanacaktır. Zaten en önemli aparatları tamamlamış oluyorsunuz bunları alınca. Ondan sonra geriye hava ve su termometresi, uvb lamba ve güzel bir kuru alan dizaynı gerekiyor. Umarım bukadar hazırlık daha baştan gözünüzü korkutmaz. O tatlı şeyler için hepsine değiyor...

uv lambası çok pahalı ben 13 yaşında bir öğrenciyim almasam olmazmı veya ucuz birşeyler varmı

Uvb lamba kaplumbağaya güneş ışığının faydalı ışınlarını verebilmek için kullanılır. Kabuğunun ve iskeletinin sağlam olması için bu ışınları alıp d vitamini ihtiyacını gidermesi gerekir. Eğer eviniz güneş alıyorsa kapluşları güneşlendirerek de bir süre idare edebilirsiniz.

rapper' Alıntı:
uv lambası çok pahallı ben 13 yaşında bir öğrenciyim almasam olmazmı veya ucuz birşeyler varmı

mailto:/img259/2448/newdscf0706.jpg

Bu tarz birşey oluşturabilirsiniz...Geçici olarak

arkadaşlar benim ekipmanalrım tamam ve 26L bir saklama kabım var şu anda mutlu gözüküyorlar

Geri