Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum

gonzimmm

As 2 Üye
kaplumbağaların bakım alanlarının kesinlikle bir akvaryum olması gerekmektedir.
bakım alanları ne kadar büyük, tam takım.... olursa kaplumbağalarınız için daha uzun ömür ve sağlıklı yaşam sağlayacaktır.

akvaryumu ne kadar doğal ortama benzetirsek yapay bitki,kum,taş arka fon .... onlar daha mutlu olucaktıır.

akvaryumdaki suyum miktarı rahatça yüzebilecekleri, çok az olmamak şartıyla tabiki çok fazlada gereksizdir.

kaplumbağalar ne kadar iyi bakılırsa uzun ve sağlıklı yaşar
benim bildiğim kadarıyla iyi bakılırsa 70-80 yıla kadar yaşayabiliyormuş.

su kaplumbağaları zamanlarını kuru alanda güneşlenerek ve yüzerek geçirirler bunun için kuru alanında içinde olduğu büyük bir akvaryumda bakılmaları gerekir.

akvaryumuzun kaplumbağalrın kaçamayacak yükseklikte olması gerekmektedir.bunlar muzur hayvanlar her fırsatta kaçarlar

akvaryum pisleneceğinden dolayı filtreye ihtiyaçları vardır
insanlar gibi hayvanlarda temiz ortamlarda sağlıklı yaşarlar.

ayrıca akvaryumda sivri uçlu taşların... bulunması zararlıdır.

ayrıca kaplumbağalar için akvaryumda bulunması gerekli olan ısıtıcı ve uvb lamba kaplumbağanız için iyi bir yaşam sağlayacaktır.

Önbellek,Arifwise

çok çok çok teşekkür ederim bu bilgilere gerçekten ihtiyacım vardı

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim, Türkçe'mizde w şeklinde bir harf bulunmamaktadır.

arkadaşlar bende bir akvaryum var 71 litre içinde on tane balık var.Kapluşu geçici olarak fanusta besliyorum en kısa zamanda mekanını değiştireceğim.Keşke araştırıp alsaydım.Bunu yapmadığm için akvaryumda da yer yok mecbur geçici olarak fanusta yaşıyor.Kaplumbağa ve cichlidler bir arada yaşayamaz(kesin kavga çıkar).Aklıma bir fikir geldi.akvaryumun 3 te birini bir file ile ayırsam buraya 1 tane olan kapluşumu koysam cd kabındanda ona kuru alan yapsam su seviyesinide biraz indirsem kaçmaması için nasıl olur.Filitre ısıtıcı herşeyimiz var akvaryumda.Nasıl bir düşüncedir.İyimidir yoksa hiç değmezmi diyorsunuz.Ben fanusta yaşamasından iyidir diye düşünüyorum.Sizce nasıl??

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Olmaz!
Kaplumbağalar ile balıklar aynı ortamda bulunamaz!!
Kaplumbağaların akvaryumundaki su balıklara karıştığı zaman tüm balıklar ölür.

71 lt dede cikleti önermem.
Canlı doğruran olabilir.

İstediğiniz kadar fazla koyabilirsiniz. Su miktarı arttıkça daha geç kirlenecektir ve kaplumbağanız için de daha geniş yaşam alanı olacaktır.

Geri