Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum

cemal197

Platin 3 Üye
kaplumbağamın akvaryumu kırıldı:59: buu yüzden onu plastik kaba koydum içine taş vb şeyler koydum akvaryumdan daha çok sevdi:148: sanırım sürekli sağa sola turluyo en kısa sürede akvaryumu yaptırıp içini düzenliycem:33::133::148:

Geçmiş olsun, canlı yaralanması ve kaybı olmaması sevindirici.
Akvaryum tekrar aktif olana kadar geçici bir süre ekipmanlar tam olarak plastik kapta yaşayabilir. Ancak plastik kap uzun süre kullanılmamalı. İlk fırsatta akvaryum tamiri yada yenilenmesi yapılmalı. Ki zaten konunun bilincindesiniz.

Cvp: akvaryum

akvaryum durduk yeremi kırıldı? bu arada hiçbir kaplumbağa plastik kabı sevmez hapishaneden farkı yokdur çıkmak için uğraşıyordur.site içi çok çok az gezersen biz plastik kaba ölüm fanusu diyoruz eziyetten farkı yok orda beslemenin

pazartesi okuldan sonra ki ilk işim o yapacak bişey yok saten :33::133::148:

durduk yerde kırılmadı yıkayayım dedim tam suyu açtım temizliyodum elimden kaydı düştü altı kırıldı:59::59:

alt taban yaptırılır yalnız akvaryum silikonu kullanılmalı. adamda yoksa sen temin et. sistanın akvaryum silikonu 9-10 tl. kaptan kaçma ihtimali var mı ona da dikkat et. geçmiş olsun. oda da kırılsa kötü olurdu hem hayvana zarar hemde dökülen su yerleri haşat ederdi.

Onarımı yapacak olan işi iyi yapmalı. Eski silikonları çok iyi temizledikten sonra tekrar silikonlayıp montajı yapılmalı.

Geri