Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryuma 2 tane iç filtre..

Lenin

Altın 5 Üye
Katılım
16 Ara 2008
Mesajlar
239
Bugün kadıkoye gıdıp gıtmısken akvaryuma bişeyler alacağım (bitki.vs).
Ayrıca 2.bir iç filtre almaya niyetlendim, su kirliliğini maksimum seviyede engellemek ve olabildiğince geç su değiştirmek için.. Yine Atman marka düşük voltajlı 2. iç filtreyi alıp akvaryumun diğer ucuna yerleştirmeyi düşünüyorum. Oluşacak akıntının herhangi bir kötü etkisi olurmu sormak istedım..

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.
 
RE: akvaryuma 2 tane iç filte..

akıntı biraz daha fazlalaşacaktır akvaryumda ve bu da kaplumbağaların korkmasına neden olabilir eğer küçüklerse akıntının etkiside bile kalabilceklerdir.. bence 2 tane iç filtre yerine 1 tane daha kaliteli ve güçlü bir iç filtre kullanmanz daha iyi olur.. bazı iç filtrelerde de artık dış filtre gibi sünger ve bioball kullanılmaya başladı onlar biraz daha iyi temizlik konusunda eğer bulabilirseniz onlardan da alabilirsiniz..
 
RE: akvaryuma 2 tane iç filte..

akvaryumun iki ucundaki 2 filtreyle suyun sirkülasyonu cok daha iyi olur bence tek bir filtreye göre.. kaplumbağam akıntıda kalmayacak kadar büyüdü zaten hıc bıseyden korkmuyor mangal yürekli kendisi.. :D akıntının baska kotu bır etkısı olmayacaksa alayım bugun 2.yide, dediğiz gibi bir filtre bulursam onu alırım, bitki seçimini nasıl yapmalıyım sizce?.. varmıdır kaplumbagaların özellikle hoşuna gidecek aksesuarlar..? =)

Edit alcatraz:Kısaltma yaparak konuşmak yasaktır.
 
RE: akvaryuma 2 tane iç filte..

canlı bitki zaten kullanmanız imkansız kaplumabağanız da büyükse bi de.. bu yüzden en iyisi plastik bitki olacaktır.. ilk koyduğunuzda verecekleri tepkilere de dikkat etmelisiniz onları da yemeye çalışabilirler fakat zamanla alışacaklarını sanıyorum ben koyduğumdan beri hiç saldırdıklarını görmedim..bitki dışındaki aksesuarlar kaplumbağalar için zararlı olabiliyor mağara, ya da kırık testi vb değişik şeyler kaplumbağaların içine girip çıkamamalarına neden olabilmekte.. bu yüzden ölen kaplumbağalar bile duymuştum.. bu yüzden aksesuar olarak sadece plastik bitki öneririm tabi eğer ona da saldırmazlarsa :)
 
RE: akvaryuma 2 tane iç filte..

Benim azmanlar plastik bitkileri bile koparıyorlar :)
 
RE: akvaryuma 2 tane iç filte..

bir tane plastik bitkisi var, evdeki plastik bitkilerin altına vantuz koyup birbirlerine dolayarak yapıp koydum akvaryuma güzel durdu fakat 2 gün oldu koyalı ve ne zaman baksam bitkiyi yemeye çalışıyor, koparması imkansız olduğu için zamanla vazgeçicek diye umuyorum, gerçi benimki kuru alan için üst üste koyduğum kayaların kenarlarını bile yemeye çalışıyor ama.... :D
 
RE: akvaryuma 2 tane iç filte..

akvaryumda su akıntısı fazla olmamalı onun için 2. filitreyi biraz daha düşün :)
 
Geri
Üst