Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

En sessiz filtre ve su rengi

Efe ben yeni bir tane sipariş verdim 100 watt tetra aldığım adam garantisi benim dedi bir şey olursa hallederiz dedi sıfır gibi duruyordu aldım bende mecburen inşallah bu sefer istediğim gibi çıkar
Isıtıcıyı ikinci el değilde sıfır alsaydın keşke.

Zeoliti çoraba koyacaksınız filtre torbası niyetine. İç filtrede ve dış filtrede seachem phosguard gibi az oranlı kullandıklarımızda bu çorabı kullanıyoruz.

Tetra ht 100 watt alın. Kaliteli düzeyde tam batan 100 litreye kadar hatta 120 litreye kadar olan akvaryumlarda tabanda yatay olarak kullanılıyor. Ara geçişli bir akvaryum daha alırsanız ısıtıcı masrafı olmaz. Isıtıcıda kaplumbağalar için üst nokta jbl protemp plastik koruması olduğu için yetişkinler kabuğunu vurup kıramıyor. Ama bunu ömürlükte öneriyorum. Pahalı ısıtıcı.

Merhaba,

Güncelleme yapmak istedim. 69*26*32h akvurmaya geçtim. Eheim Biopower 160 (gerçekten çok sessiz), Tetra 100 watt, üstte silis kumu,

2 tane minik kaplumbağam geldi. Akvaryumun son hali resimdeki gibi. Solda kendim bambulardan dock yaptım. Ancak oraya elimle koysam da gitmiyor. Biri filtrenin üstüne gidiyor, digeri ise mangrov kütügünün üstünde sürekli. Neden beniöm yaptigim soldaki platforma gitmiyordurlar sizce fikiriniz olur mu?

kaplump.jpeg

Teşekkürler,

Elinize sağlık akvaryum güzel olmuş.

Suyu rampanın yarısı su içinde olacak şekilde yükseltebilirsiniz.

Isıtıcı lambayı da kuru alanı ısıtacak şekilde konumlandırmanız gerekiyor.

Tabandaki tüm dekorları çıkarmanızı öneririm.

Su ısıtıcısını da tabandan birkaç cm yukarıda olacak şekilde yatay olarak konumlandırabilirsiniz, Tetra Ht ısıtıcılar tam batar.

Elinize sağlık akvaryum güzel olmuş.

Suyu rampanın yarısı su içinde olacak şekilde yükseltebilirsiniz.

Isıtıcı lambayı da kuru alanı ısıtacak şekilde konumlandırmanız gerekiyor.

Tabandaki tüm dekorları çıkarmanızı öneririm.

Su ısıtıcısını da tabandan birkaç cm yukarıda olacak şekilde yatay olarak konumlandırabilirsiniz, Tetra Ht ısıtıcılar tam batar.
Su ısıtıcısının elektrik kablosu suyun içine koyulabileceğini düşünmemiştim. İteyim aiağı doğru. Elektrik kaçak olmuyor değil mi?

Isıtıcı kamba platformdaydı da dala cıkınca üşümesin diye oraya çevirmiştim. Suyu yükseltip gözlemleyeceğim.

tşk.

Su ısıtıcısının elektrik kablosu suyun içine koyulabileceğini düşünmemiştim. İteyim aiağı doğru. Elektrik kaçak olmuyor değil mi?

Isıtıcı kamba platformdaydı da dala cıkınca üşümesin diye oraya çevirmiştim. Suyu yükseltip gözlemleyeceğim.

tşk.
yok itin aşağı hiçbir şey olmaz suya gömülsün

rampayı da suya sokun biraz büyük zamanı orada geçiriyor

lamba kuru alanda olacak

benden ilham alabilirsiniz eldeki imkanlarla yaptım kuru alan da plastik tavan malzemesinden yapılma

Ekli dosyalar

• IMG_20230917_192713.jpg
    IMG_20230917_192713.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20230917_192723.jpg
    IMG_20230917_192723.jpg
    640.1 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20230917_192728.jpg
    IMG_20230917_192728.jpg
    445.5 KB · Görüntüleme: 16

lamba kuru alanda olacak

benden ilham alabilirsiniz eldeki imkanlarla yaptım kuru alan da plastik tavan malzemesinden yapılma
normalde suyu iyice dolduruyorum da çok buharlaşıyor

lamba kuru alanda olacak

Sanırsam kuru bambuda kayıyor yürüyeniyor üstüne kaydıröaz yapıştırıp birazdaha suya gömülmesini sağlayacağım.

Sanırsam kuru bambuda kayıyor yürüyeniyor üstüne kaydıröaz yapıştırıp birazdaha suya gömülmesini sağlayacağım.
Yakdırmazı yiyebilir benim yavru afiyetle yiyordu şeffaf paspas koydum yemeye çalıştı ama bir süre sonra pes etti halı kaydırmazı koyduktan sonra yemeye çalışırsa değiştirirsiniz

Halı kaydırmazı yiyebilir benim yavru kaplumbağam yemişti bende şeffaf paspas kullandım tavsiyem halı kaydırmazı yediğini görürseniz değiştirip şeffaf paspas kullanın.

Su ısıtıcı tam batar. Tabana birkaç cm yukarıdan yatay konumlandırın.

Lamba kuru alan üstünde duracak hayvanlar onun için gitmiyor. Önce rampa üstüne hizalayın alıştıklarında kuru alan tepesine konumlandırın. İlk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız.

Kumları karıştırmasaydınız. Hayvan eşelendiğinde ona ulaşıp yiyebilir.

Elek yada süzgeçten geçirip mümkün olduğunca ayırmaya çalışın silis ince kumdur deliklerden akar.

Rampaya çıkarken altbağası ile destek almalılar. Bu haliyle çıkmaları zor. Rampanın yarısına kadar su doldurun.

Genel itibariyle sistemi güzel yapmışsınız. Hayvanlar köke tutunup burun dışarıda gövde su içinde uyuyabilirler.

Kaplumbagalar çok küçük sadece bu yemi versen yeterli olur dediler. White Balance Gamarus diye bir yem verdiler sadece. Farklı bir şey vermeme gerek var mıdır?

Kaplumbagalardan biri çok hareketli atlıyor güneşleniyor korkmuyor, çekingen degil. Gamarus'tan 3 tane yedi. Digeri su filtresinin arkalarında sürekli gizlenyior. yukarı çıktığını nadir gördüm filtrenin üstüne cikiyor yarım duruyor gene iniyor.. endişeli görünüyor. sushi cubuguyla yemek uzattım yemedi. yakınında yemi biraktim gene yemiyor. Geleli 3-4 saat oldu kaplumbagalar.

Kaplumbagalar çok küçük sadece bu yemi versen yeterli olur dediler. White Balance Gamarus diye bir yem verdiler sadece. Farklı bir şey vermeme gerek var mıdır?

Kaplumbagalardan biri çok hareketli atlıyor güneşleniyor korkmuyor, çekingen degil. Gamarus'tan 3 tane yedi. Digeri su filtresinin arkalarında sürekli gizlenyior. yukarı çıktığını nadir gördüm filtrenin üstüne cikiyor yarım duruyor gene iniyor.. endişeli görünüyor. sushi cubuguyla yemek uzattım yemedi. yakınında yemi biraktim gene yemiyor. Geleli 3-4 saat oldu kaplumbagalar.
Sera raffy p de alın.

Kaplumbağalarınız yeni ortama girdikleri için tanıma ve adaptasyon süreci yaşıyorlar şuan ve karakter meselesi bazıları hemen alışıyor bazıları zamanla benim kaplumbağa ilk zamanlar çok nadir kuru alana çıkardı beni gördüğü an suya bir kaçısı vardı o kadar hızlı ki görmüyordum resmen ama şuan geliyom neredeyse öpecek kadar yaklaşıyom hiç umrunda değil sizin kaplumbağanızda size zamanla alışacaktır çekingen olan kuru alana çıktığında yavaş hareket edin ve göz teması kurmayın kendini kamufle olmuş sanar.

ikisi aynı gün mü veriliyor yoksa bi gün biri bi gun biri mi? ondan ne ladar vermek lazım. Gamarustan günde 5 tane veriyorum.
8 cm kabuk boyuna kadar günde iki öğün, 8 cm kabuk boyundan sonra tek öğüne düşeriz.

Sabahları raffy p, akşamları gammarus verebilirsiniz.

Isıtma lambası aldınız mı?

Geri